امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

زینالی با کارنامه قبولی رفت و قوامی نژاد با هدف تحولی جدید آمد.

آموزشی تاریخ انتشار: 98/05/09 بدون نظر   584 بازدید

اندازه فونت    

تودیع و معارفه مدیران آموزش و پرورش کیش برگزار شد.


دادی زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان ، در سال تحصیلی گذشته آموزش و پرورش کیش در تمام ابعاد آموزشی بالاترین رنکینگ و بالاترین میانگین نمرات در کل مناطق آموزشی کشور را بدست آورد.


به گزارش خبرنگار مهر در مراسم تکریم و معارفه ریاست سابق و جدید آموزش و پرورش کیش ، دکتر دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان ضمن تقدیر از زحمات زینالی ریاست سابق آموزش و پرورش کیش گفت.


سند ایجاد تحول بنیادی و راهبردی مدرسه محوری در دست تهیه میباشد.

مدارس با این سند مهم محور تمام فعالیت ها در آموزش و پرورش خواهد بود وی افزود سه محور مهم در این سند مد نظر بوده که شایسته سالاری و شایسته گذینی مدیران مدارس ، تعالی مدیریت و اداره مدارس با تبین برنامه های مدون و برنامه ریزی برای اداره مدارس بر اساس نیازها و موقعیت مدارس اجرایی خواهد بود . دادی زاده گفت آموزش و پرورش استان گام های مهمی برای ارتقای سطح اموزش و کیفیت و کسب میانگین ها برداشته است.وی افزود از میان ۷۵۰ منطقه آموزشی و تربیتی موجود در کشور کیش رتبه ۹۸ را بابت ارتقای میانگین نمرات کسب کرده که این رتبه ۲ رقمی برای اولین بار برای کیش کسب شده و گفت خوشبختانه طی مدیریت آقای زینالی میانگین قبولی روی ورقه کتبی دانش آموزان کیش از میانگین کشور بالاتر و بهتر بود و رشد قابل توجهی در تمام حوزه های آموزشی و تربیتی و فرهنگی و هنری و ورزشی داشته و شاخص های آموزش و پرورش کیش رشد چشمگیری را طی ۲ سال گذشته علی رغم افت نمراتی در سراسر کشور برای کیش ارتقا و افزایش کیفیت را در کیش نشان میدهد. دادی زاده گفت برنامه های سید جواد قوامی نژاد را تلاش برای قبولی دانش آموزان در کنکور سراسری ، ارتقاء حداقل ۱ نمره به نمرات پایان سال تحصیلی دانش آموزان . حضور حداقل ۱ دانش آموزش از کیش در تمام المپیادها و حضور ۲ تیم در لیگ های مختلف ورزشی و فرهنگی و اقدام برای تربیت تمام ساعتی دانش آموزان را از اهم برنامه های وی برشمرد و بر ارتقائ امکانات نرم افزاری و سخت افزاری این اداره تاکید داشت وی مدیریت و نظارت بر عملکرد ادارات آموزش و پرورش استان خراسان رضوی را آخرین سمت قوامی نژاد برشمرد.


شیخ یعقوب شمس امام جماعت اهل تسنن در ادامه جلسه گفت با درایت مدیرعامل جزیره و مدیران ارشد آموزش و پرورش باید تحول اساسی در آموزش و پرورش کیش صورت پذیرد.

وی گفت در این زمینه توقع و خواسته مردم بحق و درست است آقای شمس افزود باید مشخص شود اینکه متولی آموزش و پرورش کیش کیست مردم باید برای برطرف نمون مشکلات و درخواست ها باید کجا رجوع بکنند. متاسفانه دقیقا مشخص نیست که مردم بابت آموزش و پرورش کیش از سازمان منطقه آزاد مطالبه داشته باشند یا آموزش و پرورش استان و یا مرکز، وی افزود درخواست میشود برای همیشه بحث مشکلات آموزش و پرورش کیش حل و فصل نموده و آموزش و پرورش کیش را الگوی برای سراسر کشور معرفی نمایم.


دکتر غلامحسین مظفری در این مراسم گفت. آمارهای ارایه شده توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان نشان از تلاش و زحمات بی شمار و موفقیت آقای زینالی در مسئولیت محوله دارد.


وی گفت آموزش و پرورش یکی از ارکان مهم توسعه کشور است، امروز ساختاری آموزشی ما که بخش هستیم تعریف خود را دارد این در حالی است حوزه آموزش و پرورش در کل کشور با کمبودها و مشکلاتی مواجه میباشد ، خوشبختانه حضور دانشگاه ها و پردیس های معتبر در کیش نشان از توجه ویژه مدیران کیش در ادوار مختلف به حوزه آموزش در کیش دارد وی افزود اعلام آمادگی و رغبت حضور دانشگاه ها در برج نوآوری و فن آوری که بزودی افتتاح خواهد شد از نشانه های بارز اهتمام و جدیت مسیئولین برای تعالی آموزش و تعالی علوم و فن آوری در کیش است، وی جذب بهترین های نوآوری و فن آوری کشور به این مرکز ایده پردازی و فناوری جزیره که اعضای شورای راهبردی آن از فرهیختگان و بزرگان حوزه علمی کشور تشکیل شده را از دیگر اقدامات مهم پیش روی برشمرد و گفت در این راستا اگر آموزش و پرورش تقویت نشود و توجه و رسیدگی نشود به توفیق و اهداف مورد نظر نخواهیم رسید ، مظفری افزود باید شرایطی فراهم بکنیم که کیش پایلوت و الگو و راس آموزشی و تربیتی در کشور شود در این بین سازمان در جهت توسعه و ارتقای سطح کمی و کیفی آموزش و پرورش کیش از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و تلاش خواهیم کرد با برنامه ریزی دقیق برای ده سال آینده موقعیت و تعالی این حوزه مهم را تضمین بکنیم وی افزود امیدواریم فضای مورد نیاز فیزیکی مدارس را با کمک وزارت آموزش پرورش با سازه های مناسب و با کیفیت تامین و ارتقا ببخشیم وی در ادامه گفت بزودی فرهنگ سرای مرکزی کیش را با نام فرهنگ سرای کودک را با هدف فرهنگ سرای نمونه در کشور افتتاح خواهیم کرد ، امید داریم افتتاح این مرکز به حوزه آموزشی و تربیتی کیش کمک شایسته ای بکند.


زینالی رئیس سابق آموزش و پرورش کیش در مراسم تودیع خود گفت،طی مدیریت ۲۵ ماهه خود افتخار آشنایی و همکاری با ۲ امام جمعه محترم و ۳ مدیر عامل سازمان ۲ معاونت اجتماعی و ۲ مدیر کل استانی و ۲ وزیر آموزش و پرورش داشتم .

۲۵ ماه پیش در بدو ورود به حوزه ریاست آموزش پرورش با مشکلات زیادی مواجه بودیم بدهی ۳۰۰ میلیون تومانی برجای مانده و کمبود های سخت افزاری و فضای فیزیکی محدود و نامناسب ،خوشبختانه با حمایت بی دریغ مردم و مسئولین و بخصوص همکاران توانستیم ضمن برطرف کردن بسیاری از مشکلات که حادترین آن انتقال مدرسه هاجر بجهت احتمال تخریب و خطر بعلت بنایی نامناسب و قدیمی بود تا حدودی از موانع گذر نموده و برکیفیت آموزش و تحصیل مناسب اهتمام بورزیم وی افزود ورود و کمک بی شمار دکتر انصاری لاری و معاونت اجتماعی ایشان در اولین سال حضور بنده در آموزش و پرورش کیش بی نظیر و قابل توجه بود.وی ضمن مظلوم دانستن نظام آموزش و پرورش کشور آموزش و پرورش کیش را مظلومترین منطقه این سازمان برشمرد و گفت متاسفانه بسیاری از مشکلات همچنان پابرجاست که نیروی انسانی کیفی اهم آنهاست که با کمال تاسف کیش بجهت گرانی مسکن و هزینه های زندگی به هیچ وجه برای معلمی که حقوق زیر ۳ تومن دریافت میکند نمی تواند توجیه داشته باشد و متاسفانه اکثر با انصراف نیرو مواجه میشویم. وی گفت برای ورود نیروی کیفی باید مسئولین توجه و نگرش ویژه ای داشته باشند ضمن اینکه در کیش نیاز جدی به تامین کلاس و فضای اموزشی و تعویض مدارس قدیمی و فرسوده احساس میشود که امیدواریم برای تامین فضای فیزیکی و کمبود کلاس تا آغاز سال جدید تحصیلی اقدام مناسب صورت پذیرد. وی ضمن اشاره به تاسیس و راه اندازی کلاس ویژه دانش آموزانی که با اختلالات یادگیری مواجه بودند افزود خوشبختانه با تلاش خیرین و مسئولین در دوره مدیریت بنده امروز جزیره کیش ۲ هنرستان واقعی و خوب در سطح کشوری بنام هدف و خوارزمی دارد زینالی در پایان پیشنهاد داد، جهت تعالی امور آموزشی و تربیتی و برطرف کردن مشکلات موجود به مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش پیشنهاد میدهم که رئیس آموزش و پرورش را بعنوان مشاور آموزشی خود انتخاب بکند.


سید جواد قوامی نژاد ریاست جدید آموزش و پرورش کیش در مراسم معارفه خود گفت با توکل به خدا و دریافت مشاوره از بزرگان و عدم تعجیل در امور و با هدف نوآوری و ابتکار و خلاقیت و انضباط قدم به این مسئولیت خطیر و مهم نهاده ام .

وی گفت نگاه من راهبردی و منطبق با سند چشم انداز در جهت تحول در نظام آموزش و پرورش و اکولوژی آموزشی خواهد بود و تلاش خواهیم کرد کیش را به یک منطقه ویژه آموزشی در کشور تبدیل کنیم . قوامی نژاد گفت عنایت به ۳۳ سال تجربه از معلمی الی ریاست در حوزه های مختلف آموزش و پرورش کشور سعی و تلاش خواهم داشت تا با همکاری سازمان منطقه آزاد و مردم و آموزش و پرورش استان و مرکز گام های استوار و اثربخش جهت تعالی و ارتقای فضای کمی و کیفی آموزش و پرورش کیش چه در ابعاد نیروی انسانی چه فضای فیزیکی و چه سطح کیفی آموزش برداریم.
در پایان مراسم از آقای زینالی تقدیر و تکریم و سید جواد قوامی نژاد بعنوان ریاست آموزش و پرورش کیش توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان معرفی گردید.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سازمان منطقه آزاد کیش
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (70) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (45) اداره آموزش و پرورش کیش (45) اداره محیط زیست کیش (97) بیمارستان کیش (139) جزیره کیش (53) جزیره کیش رحیم سرهنگی (37) جشنواره تابستانی کیش (34) حجت الله عبدالملکی (51) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (35) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (49) دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (33) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (75) دکتر رضانیا (54) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (75) رحیم سرهنگی (66) سازمان منطقه آزاد کیش (190) ستاد پیشگیری از کرونا (83) سرهنگ توانگر (38) سرهنگ علی اصغر جمالی (62) سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (36) سعید محمد (42) سعید پورزادی (39) شرکت آب عمران خدمات شهری کیش (46) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (75) شرکت آب و برق کیش (33) شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش (101) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (36) شورای سلامت کیش (125) عزت الله محمدی (53) غلامحسین مظفری (49) فرماندهی انتظامی ناحیه کیش (36) فرماندهی انتظامی کیش (124) محمد رضا نوایی لواسانی (33) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (127) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (98) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (40) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (46) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (99) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (57) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (81) مهدی کشاورز (48) هواپیمایی کیش ایر (88) پلیس راهور کیش (55) پلیس فتا (32)
رفتن به ابتدای صفحه