صفحه نخست / آموزشی / کلنگ ساخت ۶ مدرسه در جزیره کیش به زمین کوبیده میشود

کلنگ ساخت ۶ مدرسه در جزیره کیش به زمین کوبیده میشود

خبر کیش

طی امضای تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان منطقه آزاد کیش و با حضور معاون وزیر، عملیات اجرایی ساخت ۶ مدرسه در جزیره کیش آغاز می شود.

به گزارش دولتخانه کیش، با تاکید و دستور غلامحسین مظفری و توجه بر ارتقا شاخص ها و استانداردهای سرانه‌های آموزشی، کلنگ عملیات ساخت و نوسازی شش مدرسه در دهه فجر بر زمین زده خواهد شد و با سرعت عملیات ساخت آن انجام خواهد شد .
غلامحسین مظفری با تاکید بر لزوم برداشته شدن قدم‌های عملیاتی گفت: در دوره‌های پیشین هم به خیلی از این موارد پرداخته شده اما آنچه مورد اهمیت است؛ اجرایی و فاصله گرفتن عقب‌ماندگی‌های فیزیکی و سخت‌افزاری است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه هیچ بودجه‌ای از دولت شامل این سازمان نمی‌شود؛ گفت: بدون همکاری وزارت آموزش و پرورش، امکان به روز کردن مجموعه‌ها در حد شاخصه‌های ملی وجود ندارد.
مظفری تاکید کرد: از هم‌اکنون باید برای نوسازی، بازسازی و به روز کردن مدارس کیش برای سال جدید تحصیلی اقدام و برنامه‌ریزی کرد و اماکنی را که قابلیت تغییر کاربری دارند، شناسایی کرد.
وی با طرح ایده‌ی آماده کردن خودروی ویژه برای کودکان استثنایی با بهره‌گیری از مربیان و آموزش آنان، از لزوم افزایش دانش کودکان و حمایت از  خانواده‌های آنان سخن گفت و اظهارکرد: ما در کیش آمادگی طراحی و اجرای این ایده به عنوان پایلوت کشوری را داریم.
مظفری با تاکید بر لزوم کم کردن فاصله بین آموزش عالی و آموزش و پرورش در کیش، مرکز نوآوری را از جمله مجموعه‌هایی دانست که به ارتقای فضای دانش‌آموزی کمک خواهد کرد و در این میان با نام بردن از اعضای شورای راهبردی این مجموعه تصریح کرد: تلاش و خواسته سازمان منطقه آزادکیش بر این است که در این مرکز و شرکت‌های دانش‌بنیان، آموزش‌های عمومی داده شود.
مظفری افزود: باید از بحث‌های مقدماتی و سخت‌افزاری مدارس عبور کرد و به فکر ارتقای مباحث و شاخص‌های کیفی باشیم.
وی با اشاره به نقش آموزش در توسعه کیش گفت: بر اساس سرانه های استاندارد و مطالعاتی شده، زمین مورد نیاز به صورت ۹۹ساله برای واگذاری با کاربری آموزشی در کیش پیش‌بینی شده است.
مظفری همچنین برای میزبانی دائمی موزه‌های ملی و فرهنگی و فراهم آوردن امکانات لازم، اعلام آمادگی کرد.
همچنین سعیدپورزادی، مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه با بیان این که بهترین فرصت همراه با منعطف ترین راه حل های ممکن امروز در سازمان برای ارتقا و بهبود نظام آموزشی در کیش وجود دارد و با توکل بر خداوند متعال در مسیر تحقق سیاست ها تلاش های زیادی برای عملیاتی شدن ساخت این مدارس شده است افزود:از برنامه های عمرانی سازمان برای توسعه فضاهای آموزشی نوسازی مدرسه هاجر در منطقه میرمهنا است که بالای سی‌سال قدمت دارد؛ زمین این مدرسه با متراژ ۴۰۰۰ مترمربع تحویل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور شده و تخریب بنا از هفته آینده توسط شرکت عمران، آب و خدمات کیش آغاز خواهد شد.

وی یادآور شد:این مدرسه در مقطع دبستان جز مدارس سبز و بر اساس فناوری های نوین بهینه سازی انرژی طراحی خواهد شد .فضای سبز با رویکرد آموزش سبز ،آشنایی دانش آموزان با محیط زیست ، آب و حفاظت از زمین با آزمایشگاهها و کتب در اختیار از ویژگی این مدارس خواهد بود .

مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: در کنار این مدرسه، زمینی به مساحت ۳هزار متر مربع برای ساخت مدرسه دوازده کلاسه در هفته آتی در شهرک میرمهنا تحویل خیری که توسط حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش معرفی شده، خواهد شد.همچنین دو قطعه زمین هرکدام به مساحت ۴ هزار و ۳۳۵ متر مربع در فاز ۷ شهرک صدف برای ساخت دو باب مدرسه دیگر به آموزش و پرورش کیش در حال تحویل است،که بعد از ساخت مدارسی که بافت فرسوده دارند به این مکان جدید منتقل می شوند.
پورزادی افزود: مدرسه‌ 18 کلاسه، در منطقه نوبنیاد در زمینی به مساحت ۵۳۰۰ متر مربع تماما توسط سازمان منطقه آزاد کیش و با همت شرکت عمران و آب و خدمات ساخته خواهدشد و پیمانکار ساخت مدرسه در مرحله تجهیز کارگاه می باشد .
مدیر فنی و عمران شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: با ساخت این تعداد مدرسه، شاخص فضای آموزشی مدارس کیش به شاخص های بین المللی فضای آموزشی نزدیک می شود .
سیدجواد قوامی‌نژاد رئیس آموزش و پرورش کیش نیز که در این نشست حضور داشت؛ اظهار داشت: با موافقت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش یک قطعه زمین به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع جهت ساخت مجتمع آموزش استثنایی در منطقه میرمهنا کیش به آموزش و پرورش اختصاص خواهد یافت .

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

آلوده گی جدید محیط زیست با دستکش و ماسک کرونایی

کرونا و مصائب زیست محیطی “پلاستیک راه‌حل مقابله با کروناویروس جدید نیست.” هرساله ۸ میلیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *