امروز: ۴ اسفند ۱۴۰۲
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

رشد ١٠٠ درصدی سرمایه گذاری مناطق آزاد در سال ٩٨

اقتصادی , مناطق آزاد تاریخ انتشار: 98/05/24 بدون نظر   526 بازدید

اندازه فونت    

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: سرمایه گذاران، مجاهدان عرصه اقتصادی هستند و اعتماد و همکاری متقابل میان مدیران و سرمایه گذاران، توسعه اقتصادی به همراه دارد. 

به گزارش دولتخانه کیش ، مرتضی بانک امروز (چهارشنبه) در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با تبریک و شادباش فرا رسیدن اعیاد قربان و غدیر با اشاره به اینکه قصدی برای تغییر مدیریت عامل این سازمان وجود نداشت و مدیرعامل قبلی بنا به شرایط خاص خانوادگی امکان حضور در منطقه را نداشت گفت: دکتر سلیمانی با حضور ۱۴ ماهه خود در رأس مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو اثربخشی فراوانی در برنامه های توسعه ای منطقه داشتند. 

تقدیر از خدمات دکتر سلیمانی 

او اظهار داشت: با تلاش ایشان و بدنه مدیریت منطقه و استان در این مدت کارهای ارزنده، مهم و اساسی در ماکو انجام شد که می بایست از این خدمات و فعالیت ها تقدیر کرد. 
مرتضی بانک افزود: باید از دکتر سلیمانی سپاسگزاری کرد که در شرایط سخت تحریم ها و فشارهای اقتصادی مردانه ایستاد و نگذاشت در حرکت های توسعه ای منطقه خللی ایجاد شود.
او با ابراز امیدواری از اینکه موفقیت ها و برنامه های مدیرعامل قبلی را مدیرعامل جدید نیز ادامه دهد گفت: مبنای قضاوت بر عملکرد مدیران قبلی این منطقه، ثمراتی است که در منطقه به جای گذارده اند که تداوم برنامه ها توسط مدیران جدید می تواند دنباله موفقیت ها باشد. 

حرکت های توسعه ای در کشور نیازمند حضور جوانان است 

مرتضی بانک با اشاره به اینکه مدیرعامل فعلی سازمان منطقه آزاد ماکو از همکاران با سابقه و با تجربه در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد بوده است گفت: نظم، برنامه ریزی و ارائه شیوه های راهبردی برای فعالیت های مناطق آزاد از جمله تلاش های آقای عبدالرحیمی در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد است ضمن اینکه ایشان از تجربیات اجرایی خوبی برخوردار هستند. 
مشاور رئیس جمهور ادامه داد: یکی از اهداف نظام و تاکیدات رهبری استفاده از ظرفیت های جدید است و هر برنامه ای و حرکت اجتماعی ـ اقتصادی و توسعه ای نیازمند تزریق انگیزه و نشاط از سوی جوانان است که خوشبختانه کشور در حال حرکت در مسیر جوانگرایی در بدنه مدیریتی است. 
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی داشتن برنامه و اجرای آنچه که مورد نیاز مردم و سرمایه گذاران در مناطق آزاد است را یک ضرورت دانست و افزود: داشتن برنامه و شفافیت در برنامه ها اعتماد بیشتری را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. این برنامه و در کنار آن شفافیت در امور در ماکو به شرایط مطلوبی رسیده ولی همچنان نیازمند تکمیل شدن است.
او ادامه داد: هم اکنون روند سرمایه گذاری در کشور با تمام مشکلاتی که دارد از سوی فعالان این عرصه؛ دلسوزانه و با اعتماد به بدنه مدیریت پیش می رود. این اعتماد متقابل در مناطق آزاد نمود بیشتری پیدا کرده بطوریکه افزایش سرمایه گذاری در مناطق آزاد در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته رشدی ۱۰۰ درصدی داشته است که این امر نشان دهنده اعتماد مردم و سرمایه گذاران به اهداف تعیین شده در مناطق آزاد است.

سرمایه گذاران؛ مجاهدت می کنند

مرتضی بانک در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه مناطق آزاد شرایط و بسترهای اعتماد سرمایه گذاران به حضور و فعالیت در این مناطق را فراهم کنند، اظهار داشت: باید تلاش کنیم سرمایه گذاری که بر اساس تلاش فکری خود وارد صحنه می شود هیچ گونه آسیبی نبیند و در واقع به آنان میدان داد تا اصول کاری خود را پیش ببرد. 
او ادامه داد: اینکه ما سرمایه گذار را عنصری زحمتکش، تلاشگر، توسعه گر و برنامه دار برای آینده ببینیم تا اینکه آن را عنصری ببینیم که زائده ای برای کشور ایجاد کند تفاوت از زمین تا آسمان است. پس باید فضای کسب و کار مناسب را برای سرمایه گذاران فراهم کنیم.
مشاور رئیس جمهور افزود: سرمایه گذاران ایرانی بسیاری در کشورهای همجوار سرمایه گذاری می کنند ولی وقتی می بینیم باز هم حاضر به سرمایه گذاری در کشور هستند باید این اقدام آنان را نوعی مجاهدت تلقی کرد و برخوردهای مناسبی با آنان داشته باشیم و از سرمایه گذاری آنها قدردانی کنیم. 
مرتضی بانک خطاب به سرمایه گذاران مناطق آزاد گفت: تلاش ما در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور این بوده است که سرمایه گذاران کمترین عارضه را از تحولاتی که بخش زیاد آن از دست دلتمردان خارج است متحمل شوند و برای رفع موانع و مشکلات از هیچ کوششی فروگذاری نخواهیم کرد. هنوز مشکلاتی پیش روی سرمایه گذاران قرار دارد که در تلاش هستیم به صورت کامل این مشکلات برچیده شود. 
مشاور رئیس جمهور با اشاره به اینکه فردی در دنیا پیدا شده که همه توافقات را نادیده می گیرد و به صورت یکجانبه از آنها خارج می شود گفت: تحریم های اقتصادی فعالین اقتصادی را تحت فشار می گذارد. این تحریم ها ارتباط اقتصادی ایران با سایر کشورها را کاهش می دهد تا ایران را از صحنه اقتصادی حذف کنند اما اعلام می کنیم مناطق آزاد همواره در کنار فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران است. مشکلاتی همچون ثبت سفارش کالا، مسائل گمرکی، سرمایه گذاری و مالیاتی از جمله مواردی است که با هماهنگی نهادهای ذیربط در حال رفع آن هستیم.  و برای کاهش آثار منفی برای اقتصاد کشور به وجود آمده برطرف کنیم.
او درباره آخرین وضعیت ثبت سفارش کالا در مناطق آزاد گفت:  بالاخره تلاش ها و همکاری ما با وزارت صمت به نتیجه رسید و در چارچوب همه محدودیت های موجود و برای اینکه به برنامه های کلان دولت لطمه نخورد توافق خوبی انجام شد. امکان ثبت سفارش کالا برای ورود و خروج از منطقه فراهم شد و دیروز از سوی وزارت صمت ابلاغ شد.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در عین حال این نوید را نیز داد که فعالین تجاری و بازرگانی در مناطق آزاد در چارچوب آنچه در سیستم اقتصادی این مناطق برنامه ریزی شده در آینده نزدیک به فعالیت های خود با توجه به سهمیه های ارائه شده ادامه دهند و فعالیت ها را شتابان پیش ببرند. 

آمارها درباره عملکرد مناطق آزاد چه می گویند؟

مرتضی بانک درباره روند فعالیت صادراتی مناطق آزاد نیز گفت: میزان صادرات کشور از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سال ۹۷ حدود ۱۹ میلیارد دلار بوده و بیش از ۵۰۰ هزار نفر در این مناطق کار می کنند که البته این میزان اشتغال مربوط به افرادی است که به صورت رسمی از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند می شوند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سازمان منطقه آزاد کیش
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (69) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (45) اداره آموزش و پرورش کیش (41) اداره محیط زیست کیش (94) بیمارستان کیش (130) جزیره کیش (52) جعفر آهنگران (30) حجت الله عبدالملکی (40) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (29) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (34) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (48) دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (32) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (71) دکتر رضانیا (54) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (75) رئیس پلیس راهور کیش (30) رحیم سرهنگی (59) سازمان منطقه آزاد کیش (182) ستاد پیشگیری از کرونا (83) سرهنگ توانگر (36) سرهنگ علی اصغر جمالی (59) سعید محمد (42) سعید پورزادی (39) شرکت آب عمران خدمات شهری کیش (38) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (75) شرکت آب و برق کیش (29) شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش (88) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (36) شورای سلامت کیش (125) عزت الله محمدی (46) غلامحسین مظفری (49) فرماندهی انتظامی ناحیه کیش (32) فرماندهی انتظامی کیش (122) محمد رضا نوایی لواسانی (33) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (101) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (98) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (40) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (42) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (96) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (57) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (80) مهدی کشاورز (48) هواپیمایی کیش ایر (84) پلیس راهور کیش (53) پلیس فتا (31)
رفتن به ابتدای صفحه