امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

امتیازات بی شمار کیش قابل خریدن نیست

پزشکی , سلامت تاریخ انتشار: 98/06/05 بدون نظر   515 بازدید

اندازه فونت    

با هدف توسعه گردشگری سلامت و جذب توریسم سلامت ، همزمان با هفته دولت و روز پزشک از چندین طرح پزشکی و درمانی و تجهیزات پزشکی در بیمارستان کیش رونمایی شد.

به گزارش دولتخانه کیش ، همزمان هفته دولت و روز پزشک با حضور دکتر شاد نوش معاون درمانی وزیر بهداشت و درمان و دکتر مظفری و امام جمعه کیش و مستشار سفیر افغانستان در ایران و جمعی از معاونین سازمان و مسئولین محلی کیش، دفتر توریسم سلامت کیش ، راه اندازی پیشرفته ترین دستگاه سونوگرافی ، افتتاح بخش داندانپزشکی مجهز و شبانه روزی ، افتتاح بخش طب سنتی ایرانی و چینی و بخش اندوسکوپی پیشرفته بیمارستان کیش به مراحله اجرا رسید.

دکتر شادنوش قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت نیز در این مراسم با تبریک روز پزشک پزشکان را یکی از تاثیرگذارترین افراد جامعه برشمرد و گفت: پزشکان برای نجات بیمار سختی ها  را با تمام توان به جان می خرند که در تصور نمی گنجد و امید دارم جامعه ما بیش از پیش قدردان زحمات شما انسان های وارسته و از خود گذشته باشد.
وی افزود: کار های بزرگی در حوزه سلامت و پزشکی در کشور انجام می شود و برای مثال اگر پیوندی بخواهد انجام شود در لحظه ۱۵۰ نفر به صورت آماده باش در تمامی بخش های مربوط فعالیت می کنند.
قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش همواره حامی همیشگی سلامت بوده است و یکی از نقاط قوت این منطقه محسوب می شود اظهار داشت: جذب گردشگر سلامت در این بیمارستان نشان می دهد که برنامه ریزی ها و هدف گذاری ها به درستی در این حوزه انجام شده و ادامه دارد و در شرایط کنونی با نگرش بلند دکتر مظفری گردشگری سلامت در کیش در حال گسترش و توسعه است و با وجود هزینه های زیاد این حوزه، توجه سازمان منطقه آزاد کیش به این موضوع مهم، بسیار قابل تقدیر است.

در این بازید دکتر مظفری گفت ، پزشکان شرایط کاری سختی دارند چرا که در هر شرایط باید توقعات و نیازهای مراجعین را فراهم سازند و این عمل امکان پذیر نیست مگر عشق و تعهد و وجدان بیدار ، مظفری افزود در همه دنیا مردم روزهای خاص از مفاخر خود یاد میکنند و چه ارزنده و گرامی است عجین شدن روز پزشک با نام بزرگ و بلند آوازه ابو علی سینا .

وی با یاد آوری جمله ای از دکتر قریب ، مبنی بر اینکه اگر پزشک هستی دیگر متعلق به خود نیستی و اگر متعلق به خود هستی دیگر پزشک نیستی ، افزو خوشبختانه امروز هیات امنایی بیمارستان کیش متشکل از کلیدی ترین افراد سازمان هستند و در تلاشند بیمارستان کیش را عرصه خدمت بکنند. امیدواریم بیمارستان کیش در آینده نچندان دور به درجه ای از کیفیت و خدمت برسد که توریسم داخلی هم بتواند بخشی از درمان و کسب سلامت خود را در بیمارستان کیش طی نماید.

مدیر عامل سازمان گفت امتیازات بی شمار کیش قابل خریدن نیست ، آب و هوای پاک و اکسیژن بالا و دریا و آرامش و امنیت موجود میتواند در ترغیب افراد جهت استفاده از امکانات درمانی بیمارستان کیش بسیار موثر باشد. این داشته و سرمایه بزرگ را باید مکمل برنامه ها و ایده های خود قرار دهیم وی گفت آنچه در توان ماست جهت ارتقاء استانداردها به خدمت و کار خواهیم بست و شروع آن همین اقدامات و اتفاقات امروز میتواند باشد ، مظفری افزود در بیمارستان کیش خوشبختانه زیرساخت های مناسبی ایجاد شده و ما وظیفه داریم با کمک مدیران و متخصصین و وزارت بهداشت و درمان آنها را ارتقا ببخشیم. امیدواریم بخش خصوصی توانمند وارد کارزار شوند و ما را یاری دهند در این بین ما از بخش خصوصی که توان و انگیزه کار دارد حمایت خواهیم کرد وی ادامه داد و گفت خوشبختانه امروز از تجهیزاتی در بیمارستان کیش رونمایی شد که کمترین نقطه کشور از آن بهره مند است امیدواریم قدر این امکان را بدانیم و در این بین باید با معرفی امکانات و شرایط موجود قابل توجه بهره وری دستگاه ها و تجهیزات بیمارستان را جهت استفاده حداکثری بالا ببریم.

وی گفت جهت تسهیل تردد گردشگران سلامت از کشورهای همجوار مکاتبه و مذاکراتی با هواپیمایی کشوری و ایرلاین های کشورهای مذکور داشته ایم تا بتوانیم از ظرفیت ایرلاین های همان کشورها بعلت محدودیت های موجود بهره مند شویم.

دکتر نادعلی نژاد گفت برنامه ۳ ساله استراتژیک برای بیمارستان کیش در ۲۳ بند تهیه و تدوین کردایم که ۸ بند آن در حال اجراست وی گفت بحث توریسم سلامت را به جد پیگیر هستیم و با تفاهم صورت گرفته فی مابین این بیمارستان و سفیر افغانستان از هفته آینده میزبان ۵۰ بیمار از کشور افغانستان جهت درمان و مداوا خواهیم بود.

نادعلی نژاد افزود بخش آی تی و الکترونیکی شدن تمام مراحل پذیرش و پرداخت ها نهایی شده و مردم و مراجعین از طریق آپ کیش و بستر اینترنت به راحتی میتوانند از اطبا و بخش های مختلف بیمارستان نوبت و خدمات دریافت نمایند و پرداخت ها را آنلاین انجام دهند

وی ادامه داد و گفت تشکیل پرونده سلامت برای بیماران جزو اقدامات دیگر این مرکز درمانی است بطوری که تا به امروز برای ۵۰۰ نفر پرونده سلامت تشکیل شده و امکان ملاحظه مطالعه و مراجعه اطبا به پرونده بیماران در سراسر دنیا را فراهم نموده است.

وی گفت در تلاشیم بزودی با برطرف نمودن نیازها و بعضا کمبودها گرد آ در گروه بندی بیمارستانی در تمام ابعاد کمی و کیفی را از وزارت بهداشت و درمان کسب نمایم و همچنین امیدواریم بزودی لوح بیمارستان دوستدار کودک را هم برای بیمارستان کیش بدست بیاوریم.

وی تلاش و اقدام جهت ایجاد دفاتر نمایندگی توریسم سلامت بیمارستان کیش جهت معرفی پتانسیل های موجود در بیمارستان کیش با ایجاد زیرساختهای تبلیغاتی افزود گفت برابر شهادت متخصین و شواهد موجود تجهیزات و امکانات فراهم شده در این بیمارستان از مجهزترین و بروز ترین امکانات پزشکی در جهان و کشور است.

دکتر نادعلی نژاد آموزش پزشکان کشور های افغانستان و عراق و عمان در کیش با حضور اساتید برجسته پزشکی کشور و همچنین کشور مصر را از برنامه های آینده بیمارستان کیش برشمرد.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در خصوص بخش های افتتاح شده گفت: بخش طب سنتی به خواسته شهروندان کیش و با همکاری های وزارت بهداشت و درمان در دو بخش طب سنتی ایرانی و چینی راه اندازی شد و بخش دندانپزشکی بیمارستان نیز که سال ها منفعل بود  از این پس به صورت واحدی مستقل و شبانه روزی به ساکنان و مسافران خدمت رسانی می کند.
وی افزود: آخرین نسخه و به روز ترین دستگاه سونوگرافی را با توجه به نیاز بیمارستان و پیشرفت سیستم تصویر برداری به تجهیزات اضافه کردیم تا خطاهای پزشکی را به حداقل یا صفر برسانده و رضایتمندی مراجعه کنندگان را افزایش دهیم.
حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش تمام پزشکان کیش گفت: زمینه پیشرفت فراهم نمی شود مگر آنکه علاوه بر فهم و درک بالا، اهل مطالعه و پشتکار باشیم و پزشکان با الگو گرفتن از بوعلی سینا فیلسوف بزرگ، این نکته را مد نظر قرار دهند و بدانند رمز ماندگاری بوعلی به عنوان چهره ای برجسته ارتباط با خدا و ایمان به او بود.
وی گفت: امیدوارم با تلاش های دکتر نادعلی نژاد شاهد پیشرفت و ترقی کیش در حوزه سلامت باشیم.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در خصوص بخش های افتتاح شده گفت: بخش طب سنتی به خواسته شهروندان کیش و با همکاری های وزارت بهداشت و درمان در دو بخش طب سنتی ایرانی و چینی راه اندازی شد و بخش دندانپزشکی بیمارستان نیز که سال ها منفعل بود  از این پس به صورت واحدی مستقل و شبانه روزی به ساکنان و مسافران خدمت رسانی می کند.
وی افزود: آخرین نسخه و به روز ترین دستگاه سونوگرافی را با توجه به نیاز بیمارستان و پیشرفت سیستم تصویر برداری به تجهیزات اضافه کردیم تا خطاهای پزشکی را به حداقل یا صفر برسانده و رضایتمندی مراجعه کنندگان را افزایش دهیم.
حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش تمام پزشکان کیش گفت: زمینه پیشرفت فراهم نمی شود مگر آنکه علاوه بر فهم و درک بالا، اهل مطالعه و پشتکار باشیم و پزشکان با الگو گرفتن از بوعلی سینا فیلسوف بزرگ، این نکته را مد نظر قرار دهند و بدانند رمز ماندگاری بوعلی به عنوان چهره ای برجسته ارتباط با خدا و ایمان به او بود.
وی گفت: امیدوارم با تلاش های دکتر نادعلی نژاد شاهد پیشرفت و ترقی کیش در حوزه سلامت باشیم

در پایان این مراسم از پزشکان و پرسنل بیمارستان بین المللی کیش تقدیر شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سازمان منطقه آزاد کیش
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (69) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (45) اداره آموزش و پرورش کیش (45) اداره محیط زیست کیش (97) بیمارستان کیش (139) جزیره کیش (53) جزیره کیش رحیم سرهنگی (37) جشنواره تابستانی کیش (34) حجت الله عبدالملکی (51) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (35) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (49) دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (33) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (75) دکتر رضانیا (54) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (75) رحیم سرهنگی (66) سازمان منطقه آزاد کیش (190) ستاد پیشگیری از کرونا (83) سرهنگ توانگر (38) سرهنگ علی اصغر جمالی (62) سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (36) سعید محمد (42) سعید پورزادی (39) شرکت آب عمران خدمات شهری کیش (46) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (75) شرکت آب و برق کیش (33) شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش (101) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (36) شورای سلامت کیش (125) عزت الله محمدی (53) غلامحسین مظفری (49) فرماندهی انتظامی ناحیه کیش (36) فرماندهی انتظامی کیش (124) محمد رضا نوایی لواسانی (33) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (127) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (98) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (40) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (46) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (99) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (57) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (81) مهدی کشاورز (48) هواپیمایی کیش ایر (88) پلیس راهور کیش (55) پلیس فتا (32)
رفتن به ابتدای صفحه