امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

سرمایه گذاری ۵۴۰۰ میلیارد تومانی در مناطق آزاد برای اشتغال ۵۰۴۲ نفر

کیش , گردشگری , مناطق آزاد تاریخ انتشار: 00/01/05 بدون نظر   48 بازدید

اندازه فونت    

سومین رویداد افتتاح طرح های عمرانی مناطق آزاد با حضور رئیس جمهور برگزار شد .

در این رویداد مهم که طرح های اقتصادی و گردشگری به دست رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید مومنی دبیر شورای عالی مناطق آزاد با قدردانی از خدمات مرتضی بانک دبیر سابق گفت: به توسعه اجتماعی و فرهنگی در مناطق آزاد اهتمام ویژه شده است و با این رویکرد کمک به فعالیت های دینی و قرآنی در 1200 مسجد ، حمایت از طرح نهضت ملی قرآن کریم و وجود بیش از 4900 حافظ قرآن در مناطق آزاد ، ایجاد شهرهای شاخص قرآنی مانند قشم ، با بیش از 3 هزار حافظ قرآن پشتیبانی خدماتی و فرهنگی از یک میلیون زائر اربعین در مرز بین المللی شلمچه ، تامین بیش از 60 میلیارد تومان بودجه برای رفاه اجتماعی و اقتصادی ، تاسیس بیش از 10 مرکز توانمند سازی زنان و صنایع دستی حمایت سالیانه بیش از هزار مدرسه و تحت پوشش قرار دادن بیش از 7 هزار دانش آموز روستایی و کتابخانه ها از اقدامات فرهنگی مهم در مناطق آزاد است.

وی افزود: رشد 70 درصدی تعداد مجموعه های ورزشی و ساخت و تجهیز 28 مجموعه ورزشی حرفه ای برای ایجاد شرایط میزبانی از اردوهای ملی از دیگر اقدامات مهم زیر ساختی در حوزه ورزش در مناطق آزاد است.

سرمایه گذاری 187 میلیارد تومانی سازمان های مناطق آزاد برای افزایش و جذب گردشگران سلامت از کشورهای هم جوار ، با توسعه زیر ساخت های گردشگری و رشد 65 درصدی هتل ها و مراکز اقامتی موجب شده است که سالانه پذیرای 10 میلیون گردشگر در مناطق آزاد باشیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: بیش از 80 هتل در مناطق آزاد در حال ساخت است که این نشان از جذب سرمایه گذاری قابل توجه در این مناطق است.

مومنی خاطر نشان کرد : از ابتدای کار دولت 16منطقه ویژه اقتصادی به بهره برداری رسیده که با رشد 100 درصدی در حال حاضر 32 منطقه آزاد تجاری و اقتصادی در کشور داریم .

وی گفت: از سال 84 تا 92 یک طرح جامع مورد تصویب شورای عالی مناطق آزاد قرار گرفت اما در طول خدمات هشت ساله دولت تدبیر و امید 23 طرح جامع در دبیر خانه به منظور کمک به اقتصاد مناطق آزاد تصویب شد.

مومنی گفت: از 32 منطقه ویژه اقتصادی 21 منطقه با سرمایه گذاری و مسئولیت سازمان های غیر دولتی و بخش خصوصی ایجاد و اداره می شود.

وی تاکید کرد : به طور مثال زیر ساخت های فاز اول توسعه مناطق گرمسار و جهرم با اعتبار 280 میلیارد و 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط سازمان گسترش و نوسازی آماده بهره برداری است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد در این مراسم گفت: 39 پروژه امروز با سرمایه گذاری 5 هزار و 800 میلیارد تومان و اشتغالزایی برای بیش از 5 هزار نفر در مناطق آزاد بهره برداری شد.

مومنی گفت: از دی 98 تا انتهای دولت مجموعا 600 پروژه سرمایه گذاری به ارزش 55 هزار میلیارد تومان و 3 میلیارد و 400 میلیون یورو و اشتغالزایی برای 109 هزار نفر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به بهره برداری رسیده و خواهد رسید .

تا کنون بیش از 350 پروژه به ارزش 35 هزار میلیارد دلار و ایجاد اشتغال برای 44 هزار نفر در مناطق آزاد به بهره برداری رسیده است .

157 پروژه طی سه رویداد توسط رئیس جمهور افتتاح شده است .

منابع مالی بیش از 95 درصد از پروژه های به بهره برداری رسیده توسط بخش خصوصی تامین مالی و 5 درصد باقی مانده در حوزه زیر ساختهای مناطق آزاد توسط دولت انجام شده است .

مناطق آزاد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از اهداف ابلاغیه موفق بوده است.با تشکیل ستاد جهش تولید نسبت به شناسایی موانع و رفع چالش های تولید اقدام کردند .

در سال جاری با بهره مندی از قوانین خاص و تهسیل کننده تولید از طریق برنامه جامع اقتصادی و تکیه بر زیر ساخت های اقتصادی تلاش می شود برای شکوفایی ظرفیت های سرزمینی و انسانی با هدف تقویت بازار داخلی و استفاده از سرمایه طبیعی برنامه ریزی و اقدام شود.

رئیس جمهور نیز در این نشست پس از پایان سخنان دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تبریک سال جدید و انتصاب حمید مومنی در روزهای پایانی سال ، گفت: امروز خوشحالیم که بیش از 5 هزار و 800 میلیارد تومان پروژه افتتاح شد که برای 5 هزار نفر شغل ایجاد کرده است.

عباسیان سرپرست منطقه آزاد قشم نیز در این مراسم گفت: 12 پروژه زیر بنایی و اقتصادی جدید با مجموعه 31 هزار 600 میلیارد ریال و 20 میلیون دلار سرمایه گزاری و ایجاد 4 هزار و 122 فرصت شغلی به بهره برداری رسید که 85 درصد سرمایه گذاری این طرح ها متعلق به بخش خصوصی و 15 درصد مربوط به سازمان منطقه آزاد قشم است.

عباسیان در پاسخ به رئیس جمهور در خصوص سفرهای نوروزی گفت: امسال حدود 70 هزار نفر به کیش سفر کردند که 10 درصد ایام مشابه در سال های قبل از کرونا هست .

جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم گفت: با سابقه فعالیت 30ساله درمناطق آزاد شهادت می دهم اقدامات انجام شده در مناطق آزاد که در دولت تدبیر و امید صورت گرفت دوران طلایی را در مناطق آزاد رقم زد.

کارآمدی سازمان منطقه آزاد کیش در زمینه مدیریت منابع سبب رونق کیش شده است .

کیش با آمار سالانه بیش از یک میلیون و 800 گردشگر که قرار است در طرح توسعه پایانه فرودگاهی کیش این آمار به 6 میلیون نفر افزایش یابد و به لحاظ موقعیت استثنایی در خلیج فارس در حوزه سرمایه گذاری و گردشگری یکی از مناطق ویژه در کشور است و ظرفیت بالایی در اقتصاد دارد.

برای تبدیل کیش به شهر هوشمند مرکز فناوری های صنایع خلاق توسط پارک ملی صنایع فرهنگی وابسته به جهاد دانشگاهی در فضایی بالغ بر بیش از 5 هزار متر مربع و با سرمایه گذاری 150 میلیارد تومانی به بهره برداری رسید.

با ایجاد زیر ساخت های لازم موفق به سرمایه گذاری ریالی 26 هزار میلیارد تومان و سرمایه گذاری ارزی 110 میلیون دلار و اشتغال برای 5 هزار و 500 نفر شده است .

کیش در ماههای باقی مانده دولت می تواند همچنان به سمت توسعه و پیشرفت گام بردارد.

جعفر آهنگران در خصوص طرح هایی که امروز با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید گفت: یکی از مجموعه ورزشی و تفریحی در کیش مجموعه ورزش های زمستانی پنگوئن است که یکی از جلوه های تعامل با بخش خصوصی است .

گردشگران می توانند در گرمای تابستان یک روز برفی را در مجموعه پنگوئن تجربه کنند.

مساحت این مجموعه 8500 متر مربع است و با هزینه 230 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 230 به بهره برداری رسید.

آهنگران گفت: فاز 2 مجموعه مسکونی پرشین ، طرح دیگری است که به علت به کار گیری شیوه های مدرن در مهندسی و معماری یکی از طرح های ماندگار در حوزه مسکن است این مجموعه 21 طبقه ای در 33 هزار متر مربع در شمال جزیره احداث شده است و با اعتبار 700 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

سرپرست سازمان منطقه آزاد یش در پاسخ به رئیس جمهور در خصوص آمار مسافران نوروزی گفت: امسال کیش با 50 درصد ظرفیت نسبت به سال 98 کار مسافر پذیرفت .

وی افزود: بدون ممنوعیت ولی با محدودیت ستاد ملی کرونا کار را پیش بردیم .

وی افزود: کیش در محدوده آبی قرار دارد اما محدودیت های منطقه زرد در منطقه اعمال می شود تا کرونا شیوع پیدا نکند.

رئیس جمهور از این اقدام سازمان منطقه آزاد و شورای سلامت قدردانی کرد و در خصوص موقعیت گردشگری کیش گفت: کیش بسیار زیبا برای مردم ایران و گردشگران خارجی است جاذبه بسیار خوبی است برای تجارت ، تولید ، صادرات و گردشگری است.

رئیس جمهوری بر اجرای طرح هایی که موجب ماندگاری مسافر در کیش می شود تاکید کرد و گفت: هر چه مسافران بیشتر در کیش اقامت کنند به اقتصاد کمک و صنعت گردشگری و هتلداری تقویت می شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (13) ابوالفضل طیبی (12) احمد حسن زاده (10) اداره محیط زیست کیش (21) امام جمعه کیش (9) بهداشت مرکز توسعه سلامت (9) بیمارستان کیش (52) جزیره زیبای کیش (13) جزیره کیش (45) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (57) دکتر نادعلی نژاد (9) سازمان منطقه آزاد کیش (70) سازمان منطقه ازاد کیش (12) ستاد مبارزه با کرونا (12) ستاد پیشگیری از کرونا (81) سرهنگ علی اصغر جمالی (20) سرگرد ایمانی نسب (11) سعید پورعلی (12) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (42) شورای سلامت کیش (101) ضوابط قرنطینه خانگی کیشوندان (11) علی عرب (10) غلامحسین مظفری (48) فرزانه شرفبافی (12) فرمانده انتظامی ویژه کیش (9) فرماندهی انتظامی کیش (47) فرودگاه بین‌المللی کیش (9) محمد عباسی دادستان کیش (10) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (35) مرکز نوآوری و فناوری کیش (16) مصطفی خانزادی (10) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (18) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (22) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (47) معاونت گردشگری (12) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (24) مناطق آزاد تجاری و صنعتی (14) ناصر آخوندی (18) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (13) هواپیمایی کیش ایر (23) ویروس کرونا (10) پلیس راهور کیش (16) پلیس فتا (13)
رفتن به ابتدای صفحه