امروز: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

ارائه خدمات واكسيناسيون كرونا به گردشگران كيش با هدف پيشگيري از خروج ارز و رونق گردشگري سلامت

ستاد کرونا , سلامت , کرونا تاریخ انتشار: 00/02/23 بدون نظر   255 بازدید

اندازه فونت    
ارائه خدمات واكسيناسيون كرونا به گردشگران كيش با هدف پيشگيري از خروج ارز و رونق گردشگري سلامت

 

رایزنی‌ها برای ورود محموله اي حاوي يك میلیون دوز واکسن کرونا به جزيره كيش آغاز شده است

به گزارش دولتخانه کیش به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش،جعفر آهنگران مدیرعامل این سازمان در جلسه ستاد اقداماتپیشگیرانه ویروس کرونا که عصر روز چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از اعضا انجمنکارآفرینان و سرمایه گذاران جزیره کیش با محوریت خرید واکسن کرونا برگزار شد گفت: امیدوارم این طرح با روحیه بالا و انگیزه مضاعف انجام شود و تلاش تمامی عزیزان در انجام این کار بسیار ستودنی است.

ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش گفت: واردات واکسن کرونا به جزیره کیش اتفاق خوبی است كه علاوه برآرامش خاطر هموطنان و حفظ سلامت آنها موجب تقويت گردشگري سلامت هم خواهد بود.

وی افزود: این محموله در دو مرحله و به تعداد ۵۰۰ هزار دوز در هر مرتبه وارد كيش مي شود که برآورد مالی در حدود ۲۶۰ میلیارد تومان داشته و هفته آینده در خصوص تامین مالی برای تهیه این مبلغ با یکی از بانک‌ها رایزنی‌هایی خواهد شد.

آخوندی همچنین عنوان کرد: می‌توان از محل پیش فروش و پیش ثبت نام بخشی از هزينه اجراي طرح  را پیش دريافت كرد.

سعید پورعلی معاونت فرهنگی و اجتماعی با بيان اينكه نور امید بسیار روشنی در خصوص اجراي موفق اين طرح وجود دارد گفت: دوجلسه‌ در این خصوص برگزار شدكه مصوبه دومين جلسه در ١٥ ارديبهشت مکاتبه با وزیر بهداشت بود كه در حال پیگیری است.

پورعلی با اشاره به این مورد که چند بحث برای توزیع واکسن در جزیره کیش وجود دارد گفت: مجوزها در این خصوص دريافت شده  است و باید منابع مالی تامین و سپس ضمانت نامه های لازم برای ارسال این محموله به جزیره کیش و اعمال مدیریت توزيع آن در منطقهصادر شود.

چگونگي نام نويسي گردشگران علاقمند به دريافت وكسن از طريق سفر به کیش مقوله بعدي است كه بايد مباحثي چون قیمت گذاری،هماهنگی با بخش‌های گردشگري متقاضي و مشاركت با برخی از مجموعه‌هایی که در این امر همراهی خواهند کرد را مشخص كرد.

وی گفت:عملیات اجرایی در جزیره  مرحله آخر است كه بايد  در بعضی موارد ورود پیدا کرده و آمادگی لازم  را داشته باشيم كه در هر دوصورت. واکسیناسیون محلی و ويژه ساكنان و يا ارائه خدمات واكسيناسيون به گردشگران  آمادگی اجرایی آن را داشته باشیم .

وي افزود: بحث تضامین مالی باید به صورت جدی دنبال شود و برای انجام فعالیت‌هایی در این خصوص تیم‌های مختلفی تشکیل شود.

پورعلی ادامه داد: از دکتر محمد حسینی مدیر مرکز کیش مدیفارم درخواست شد مذاکراتی با  سازمان غذا و دارو برای دریافت واکسن کرونا انجام دهند.

دکتر مجید محمدحسینی، مدیرعامل شرکت داروسازی کیش مدیفارم در خصوص نحوه خرید و واردات واکسن کرونا عنوان کرد: اگرچه ماپيگير این مورد بودیم اما بانیان اصلی این امر سرمایه گذارانی بودند که در این جمع حضور دارند و همچنین حمایت‌های دکتر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مثمر ثمر بود و ما ابزاری برای پیشبرد این کار بودیم.

محمد حسینی با تشریح روند کار پیگیری در این مورد گفت: پیدا کردن منابع معتبر در خصوص تامین واکسن به خصوص با توجه به  شرایط حادی که در جامعه وجود دارد که دکتر رضانیا و دکتر نادعلی با این شرایط آشنایی بیشتری دارند و از طرفی هم الزاماتی کهوزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو برای واردات از بخش خصوصی دارند باید رعایت شده و پیگیری‌های لازم در این خصوص درچهارچوب خاصی دنبال شود.

وی ادامه داد: با توجه به مشخص نبودن سیاست‌ها در ابتدای کار، و تقلیل منابع اعلامی از سوی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو  از 4 به دو منبع و امکانات محدود این دو منبع به خصوص بعد از بروز موج هاي مكرر شيوع کرونا در بسیاری از کشورها ، درحال حاضر شرکت ها در چهارچوب کووکس به تعهدات خود عمل  و بخشی را نیز وارد بازارهای خاصی می‌کنند.

افزود: به بازار ایران نیز نگاه ویژه‌ای دارند و این از آن جهت است که آمار و ارقام را داشته و چگونگی توزیع و واردات واکسن را دنبال می‌کنند.

مدیر عامل شرکت کیش مدیفارم با بیان این نکته که موارد را در سازمان غذا و دارو ثبت و با حمایت دوستان با وزارت بهداشت مكاتبه شده گفت : پس از طی این مراحل مجوز اولیه را دریافت کردیم. در هفته گذشته نيز با جدیت تمام پیگیر مراحل ثبت و طی کردن راه‌هایی برای ثبت سفارش، تخصیص ارز و بحث واردات واکسن شدیم.

وی با نتیجه بخش خواندن تلاش جمعي در انجام این مراحل گفت: با تلاش گروهي  موفق به دریافت مجوز شدیم و اکنون در مرحله زمینه سازی برای سرمایه گذاری هستیم.

 محمد حسینی اظهار داشت :  خوشبختانه در بحث واکسن کرونا طی هفته گذشته اتفاقات خوبی در سطح جهانی رخ داد و شرکت‌های خارجي نیز تسهیلات بیشتری در این خصوص ارائه دادند  و با تغییرات چشمگیری که در قیمت محصولات رخ داد کمک بسیار خوبی برای ما خواهد بود که با شرایط جدید پیگیری‌های لازم را انجام دهیم .

وي با بيان اينكه تاکنون سند مکتوبی در اختیار ما قرار نگرفته گفت: امیدواریم با طی مراحل ثبت در چند هفته آینده امکان انجام مراحل بانکی و ارزی مهیا شده و بحث واردات واکسن دنبال شود.

وی توزيع مناسب واكسن در كيش و اعمال يك روش مديريتي كارآمد را يك نكته كليدي براي اجراي موفق طرح خواند .

محسن قریب مدیرعامل انجمن کار آفرینان و سرمایه گذاران کیش نیز گفت: نکته‌ حائز اهمیت ورود به این موضوع این است که دولت روشی برای توزیع واکسن در کشور دارد و چون در کشور ما زمانبندی این موضوع نسبت به سایر کشورها عقب تر بود بسیاری ازهموطنان ما تصمیم گرفتند که برای انجام واکسیناسیون به خارج از کشور سفر کنند که همیًن امر انگیزه‌ای را ایجاد كرد تا در کیش اینکار انجام شود و با مجوزی که از سوی دولت صادر شد به سرعت پیگیری‌های لازم انجام شد.

وی با بیان سه هدف عمده برای انجام این فعالیت تصریح کرد:  هدف اول ما این بود که اگر بتوانیم تعدادی واکسن در جزیره کیش برای افرادی که در قالب تورهای سلامت به کیش سفر می‌کنند تهیه کنیم بار دولت را تا حدودی کاهش داده و یک هدف عام برای کشور و دولت را در پیش گرفته ایم. هدف دوم ما معطوف به ایرانیانی بود که فقط برای تزریق واکسن به خارج از کشور سفر می‌کردند که با این کار ازخروج ارز از کشور جلوگیری یه عمل خواهد آمد و سومین و مهم ترین هدف ما این بود که  با این کار موجب رونق گردشگری و تورهای سلامت درکیش شویم.

وی ادامه داد: شرکت مدیفارم کیش به لحاظ صلاحیت حرفه ای در این کار انتخاب و در گام اول مجوز تهیه  1 میلیون دوزواکسن آستارزنکا از کشور ترکیه گرفته شد و پس از آن مجوز وزارت بهداشت با همکاری و مساعدت دکتر آهنگران دريافت شد كه  با این مرحله امتیاز ویژه‌ای برای واردات این تعداد واکسن در اختیار داریم.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (15) ابوالفضل طیبی (12) احمد حسن زاده (12) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (11) اداره محیط زیست کیش (27) امام جمعه کیش (10) بیمارستان کیش (56) جزیره زیبای کیش (14) جزیره کیش (45) جعفر آهنگران (24) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دکتر رضانیا (14) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (57) سازمان منطقه آزاد کیش (77) سازمان منطقه ازاد کیش (12) ستاد مبارزه با کرونا (12) ستاد پیشگیری از کرونا (81) سرهنگ علی اصغر جمالی (22) سرگرد ایمانی نسب (11) سعید پورعلی (15) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (43) شورای سلامت کیش (106) ضوابط قرنطینه خانگی کیشوندان (11) علی عرب (12) غلامحسین مظفری (49) فرزانه شرفبافی (12) فرمانده انتظامی ویژه کیش (10) فرماندهی انتظامی کیش (55) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (14) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (49) مرکز نوآوری و فناوری کیش (17) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (19) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (19) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (25) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (47) معاونت گردشگری (13) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (29) مناطق آزاد تجاری و صنعتی (14) ناصر آخوندی (24) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (13) هواپیمایی کیش ایر (29) ویروس کرونا (10) پلیس راهور کیش (18) پلیس فتا (15)
رفتن به ابتدای صفحه