امروز: ۱۳ مهر ۱۴۰۱
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

آسیب شناسی طرح های اجرایی در سطح جزیره کیش عملیاتی می شود مهدی کشاورز: طرح هایی که در دست

آموزشی , اجتماعی , سازمان منطقه آزاد کیش , فرهنگی , گردشگری , مذهبی تاریخ انتشار: 01/05/12 بدون نظر   552 بازدید

اندازه فونت    
آسیب شناسی طرح های اجرایی در سطح جزیره کیش عملیاتی می شود مهدی کشاورز: طرح هایی که در دست

مهدی کشاورز: طرح اجرایی در دست  اقدام است باید مبتنی بر علم، دانش، ادب، آداب و تفکر خلاقانه با پیوست های لازم به ویژه پیوست فرهنگی باشد.

به گزارش خبرنگار دولتخانه کیش به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ظهر سه شنبه یازدهم مرداد در جلسه قرارگاه فرهنگی و اجتماعی با موضوع “عفاف و حجاب” و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر که در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد؛ در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: طرح هایی که ارائه می شود باید مبتنی بر علم، دانش وکارهای پژوهشی باشد.

کشاورز با تاکید بر این مهم که کارهای فرهنگی باید بر اساس شاخص های مشخص ارائه شود، گفت: افرادی که متولی این امر مهم هستند با توجه به مباحث صحیح آموزشی، طرح های خوبی را اجرا کنند و بخش خصوصی نیز کنشگر و ارائه دهنده طرح جدید باشد.

وی با تاکید بر این که نباید از فرهنگ عاشورایی گذشت، گفت: امام حسین(ع) منادی ارزش و پرچم دار عدالت و نمادی از ارزش ها است و از ایشان آموخته ایم اهل عمل صحیح و صالح باشیم.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، افزود: حجاب به‌ عنوان شاخص و الزام حقوقی است و تمام ادیان به آن تاکید داشتند.

مهدی کشاورز با اشاره به این که برای موفق شدن در حوزه های مختلف باید تعریف درستی با زبان های مختلف به جامعه ارائه دهیم، اظهار داشت: نخستین تعریف گناه است، یعنی نهی از منکر، گناه یعنی پایمال کردن چیزی یا کاری و یا کسی، برخورد نامناسب، رشوه، کم کاری، نا امید کردن مردم، نقد غیر منصفانه، کم کاری  و … گناه محسوب می شود.

کشاورز اظهار داشت: داخل و خارج از سازمان هر کدام از ما تکالیفی داریم اعم از بخش خصوصی و دولتی که باید به نحو شایسته به وظایف خود عمل کنیم.

به گفته کشاورز اگر امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه به خوبی اجرا کنیم هیچ اتفاقی نخواهد افتد و فرقی نمی کند در کجای دنیا باشید. باید به این موضوعات به طور اساسی، پایه ای و ریشه ای دقت شود.

کشاورز در ادامه تصریح کرد: باید یک تعریف صریح و یکپارچه داشته باشیم اگر نسبت به برنامه ریزی اقدام نکینم دیگران برای ما برنامه ریزی خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه سازمانی تمام مشکلاتی که امروز حجمه آورده و فشار آن بر دوش مردم ناشی از عدم برنامه ریزی است و جایی هم که برنامه ریزی شده خوب عمل نکردیم و جایی هم که خوب عمل کردیم خوب نظارت نشده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که توصیه بالاتر از امر به معروف است، گفت: در مرحله نخست توصیه، نصیحت و در نهایت امر به معروف و نهی از منکر شود.

مهدی کشاورز بیان داشت: ضمن این که نباید منفعلانه عمل کنیم بلکه باید در نقشه راه  تهاجمی عمل کرد.

وی افزود: فرهنگ فقط عفاف و حجاب نیست و یکی از آنها فرهنگ است باید قیاس فرهنگی داشته باشیم و در این زمینه خلاقانه و هوشمندانه عمل کنیم.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سازمان منطقه آزاد کیش
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (37) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (45) اداره آموزش و پرورش کیش (24) اداره محیط زیست کیش (71) بیمارستان کیش (90) جزیره کیش (47) جعفر آهنگران (29) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (29) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (28) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (28) دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (24) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (42) دکتر رضانیا (42) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (73) دکتر سعید محمد (27) رئیس پلیس راهور کیش (23) سازمان منطقه آزاد کیش (123) ستاد پیشگیری از کرونا (83) سرهنگ علی اصغر جمالی (38) سعید محمد (41) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (60) شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش (42) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (35) شرکت عمران آب خدمات شهری کیش (20) شورای سلامت کیش (125) غلامحسین مظفری (49) فرماندهی انتظامی ناحیه کیش (20) فرماندهی انتظامی ویژه کیش (27) فرماندهی انتظامی کیش (88) محمد رضا نوایی لواسانی (32) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (56) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (83) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (34) معاونت اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (23) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (30) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (63) معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (19) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (50) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (47) مهدی کشاورز (34) موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش (21) ناصر آخوندی (24) هواپیمایی کیش ایر (60) پلیس راهور کیش (36) پلیس فتا (24)
رفتن به ابتدای صفحه