امروز: ۶ اسفند ۱۴۰۲
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

یک شرکت سرمایه‌گذاری حوزه انبوه‌سازی کیش در صف عرضه اولیه

اجتماعی , اخبار ایران , اقتصادی , بیمه و بانک , عمران و شهرسازی تاریخ انتشار: 01/11/03 بدون نظر   689 بازدید

اندازه فونت    
یک شرکت سرمایه‌گذاری حوزه انبوه‌سازی کیش در صف عرضه اولیه

یک شرکت سرمایه‌گذاری حوزه انبوه‌سازی کیش در صف عرضه اولیه

­مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن جنوب در نخستین نشست خبری ویژه عرضه اولیه سهام این شرکت گفت: این شرکت تاکنون در استان‌های مختلف ۱۰ هزار واحد مسکونی ساخته و هم‌اکنون در کیش ۱۰ پروژه، فارس ۲ پروژه، کرمان ۶ پروژه و خوزستان و بوشهر هرکدام یک پروژه در دست اجرا دارد.

به گزارش­­  خبرنگار دولتخانه کیش به نقل از­ ­­به نقل از فرابورس ایران، ­فرزین فرشاد در تشریح تاریخچه شکل‌گیری و تغییرات این شرکت گفت: این مجموعه در سال ۱۳۶۹ تحت سه منطقه با هیات مدیره مختلف آغاز به کار کرد. در سال ۱۳۸۶ با تصمیم هیات مدیره شرکت تبدیل به سهامی خاص شده و سپس فرآیند سهامی عام شدن در سال ۱۳۹۵ رخ داد.
مدیرعامل «ثجنوب» با اشاره به اینکه این مجموعه در سال ۱۴۰۰ در فرابورس مورد پذیرش قرار گرفت، در توضیح ترکیب دارندگان سهام سرمایه‌گذاری مسکن جنوب اظهار داشت: شرکت سرمایه‌گذاری مسکن سهامدار عمده بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مسکن البرز، سرمایه‌گذاری مسکن سامان، مهندسین مشاور سرمایه‌گذاری مسکن و پویانوین پارس دیگر سهامداران ثجنوب به شمار می‌روند.
وی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری مسکن جنوب، با تمایز قایل شدن میان مفهوم خانه و سرپناه، رسالت خود را خانه‌دار شدن و تبدیل شهرنشین‌ها به شهروند می‌داند، افزود : در سال‌های گذشته هجوم تولید مسکن مهر، رسالت شهر‌های جدید را با خدشه روبه‌رو کرده است و در همین راستا پروژه شهر جدید صدرا در شیراز با ۵۱۸ واحد مسکونی را تعریف کردیم که به نوعی بتواند منطقه را احیا کند.
مدیرعامل «ثجنوب» با اشاره به دیگر پروژه‌های این شرکت در شیراز  گفت : پروژه برج مسکونی مثلث با ۴۲ واحد با الهام و پایبندی به میراث معنوی معماری مهندس هادی میرمیران در جنوب بازطراحی شده و پس از اجرا جایزه دریافت کرد.
حضور پررنگ در جزیره کیش
فرزین با اشاره به اینکه آغاز فعالیت سرمایه‌گذاری مسکن جنوب در جزیره کیش به سال ۸۲ و قرارداد ۱۸ هکتار زمین با منطقه آزاد برمی‌گردد، عنوان کرد: پروژه‌های کوتاه‌مرتبه در سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری رسید و ۱۰ پروژه بلندمرتبه دیگر تعریف شد. نخستین پروژه در این راستا با نام «اردیبهشت» با ۳۳ هزار متر زیربنا در مهر ۹۹ به بهره‌برداری رسید.
مدیرعامل ثجنوب با برشمردن ویژگی پروژه‌های «تیرگان»، «مرداد»، «شهریور»، «مهرگان»، «آبان» و «آذر» که همگی در کیش واقع شده‌اند بیان کرد: پروژه «فروردین» در جزیره کیش یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های ثجنوب است که ۴۷ هزار متر زیربنا و ۲۹۳ واحد دارد و پیش‌بینی می‌شود تا اردیبهشت ۱۴۰۲ تحویل خریدار شود.
وی  با بیان اینکه بیشترین ذخیره زمین سرمایه‌گذاری مسکن جنوب در استان‌های کرمان و بوشهر قرار داد افزود : زمین‌های سرمایه‌گذاری مسکن جنوب در کرمان در شهرک بعثت واقع شده و ۵ سایت مسکونی تا کنون به بهره‌برداری رسیده است.
فرزین تلاش «ثجنوب» را پایبندی به معماری قدیم کرمان دانست و تصریح کرد : یکی از پروژه‌های این منطقه به نام بوتیا که نام قدیم کرمان است ۵۳۹۶ متر زیربنا و ۱۳ واحد مسکونی دارد که با مصالح همخوان با منطقه ساخته شده است. مجتمع تجاری اداری آزند نیز در سایت بعثت تقریبا ۱۰۰ درصد پیشرفت داشته و جزو دارایی‌های ثابت ثجنوب است.
مدیرعامل این شرکت در ادامه درخصوص پروژه‌های استان بوشهر گفت : در شهر جدید علی شهر بوشهر زمین‌هایی خریدیم که در فاز جدید ۷ هزار متر ویلایی ساخته شده است و با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی امیدواریم ۱۴۰۲ به نتیجه برسد.
فرزین با تاکید بر صرف هزینه برای تحکیم بستر در پروژه‌های اهواز با توجه به شرایط زمین این منطقه گفت: در شهر اهواز فعالیت زیادی داشتیم و یکی از جدیدترین موارد پروژه دیوان با ۴۲ هزار متر زیربنا است که اکنون ۳ درصد پیشرفت دارد.
اجرای سه روش سرمایه‌گذاری در ثجنوب
مهدی ابراهیمی معاون اداری و مالی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن جنوب در این نشست با اشاره به اینکه فعالیت فعلی شرکت اشتغال در حوزه ساخت‌وساز پروژه‌ها علی‌الخصوص مسکونی است، گفت: سه قالب پروژه در این شرکت اجرا می‌شود، در اولین روش ورود با عنوان سرمایه‌گذاری مستقیم در زمین و ساخت است که هر دو بخش از سوی شرکت تأمین و اجرا می‌شود. مورد دوم مشارکت با مالک زمین و اجرا از سوی ثجنوب است و در مورد سوم این مجموعه به­‌عنوان مالک زمین، شریک سازنده جذب می‌کند.
وی در خصوص اینکه تعیین این موضوع که پروژه‌ها در چه قالبی قرار بگیرد، بر اساس چه فاکتور‌هایی خواهد بود، گفت: بحث اقتصاد پروژه، ریسک سرمایه‌گذاری منطقه و سایر فاکتور‌های ریسک در چارچوب مدیریت ریسک، ترتیب نوع اجرای این پروژه‌ها را مشخص می‌کند.
معاون اداری و مالی «ثجنوب» در ادامه تأکید کرد: فرایند‌های ساخت‌وساز این مجموعه در قالب فروش و پیش‌فروش به عموم عرضه می‌شود و درنهایت مجموعه به درآمدی می‌رسد که مبنای عملکرد شرکت از بُعد مالی است.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سازمان منطقه آزاد کیش
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (69) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (45) اداره آموزش و پرورش کیش (41) اداره محیط زیست کیش (94) بیمارستان کیش (130) جزیره کیش (52) جعفر آهنگران (30) حجت الله عبدالملکی (40) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (29) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (34) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (48) دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (32) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (71) دکتر رضانیا (54) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (75) رئیس پلیس راهور کیش (30) رحیم سرهنگی (59) سازمان منطقه آزاد کیش (182) ستاد پیشگیری از کرونا (83) سرهنگ توانگر (36) سرهنگ علی اصغر جمالی (59) سعید محمد (42) سعید پورزادی (39) شرکت آب عمران خدمات شهری کیش (38) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (75) شرکت آب و برق کیش (29) شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش (88) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (36) شورای سلامت کیش (125) عزت الله محمدی (46) غلامحسین مظفری (49) فرماندهی انتظامی ناحیه کیش (32) فرماندهی انتظامی کیش (122) محمد رضا نوایی لواسانی (33) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (101) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (98) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (40) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (42) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (96) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (57) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (80) مهدی کشاورز (48) هواپیمایی کیش ایر (84) پلیس راهور کیش (53) پلیس فتا (31)
رفتن به ابتدای صفحه