امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

فعالیت بیش از هزار بنگاه گردشگری در کیش/بروز رسانی هتل‌های کیش ضروری است

فعالیت بیش از هزار بنگاه گردشگری در کیش/بروز رسانی هتل‌های کیش ضروری است

 سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش:

فعالیت بیش از هزار بنگاه گردشگری در کیش/بروز رسانی هتل‌های کیش ضروری است

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر ضرورت بروز رسانی واحدهای اقامتی در این جزیره گفت:‌ هتل‌ها یکی از زیرساخت‌های اصلی مناطق گردشگری محسوب می‌شوند که متاسفانه از سال ۱۳۹۲ در جزیره کیش بروز رسانی نشده‌اند.

به گزارش خبرنگار دولتخانه کیش «مهدی ادیبان» روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته گردشگری برگزار شد با تاکید بر نقش کلیدی هتلینگ در توسعه گردشگری،‌ اظهار کرد:‌ بروز رسانی، بهسازی و نوسازی هتل‌های کیش ضروری است؛ در دوره‌های گذشته نزدیک به ۶۰ پروژه هتلی در کیش به دلایل مختلفی متوقف شده است که به دنبال رفع مشکلات این طرح‌ها هستیم.

وی در رابطه با وضعیت نامناسب کشتی یونانی،‌ بیان کرد که کشتی یونانی به عنوان یکی از نمادهای گردشگری جزیره کیش باید حفظ شود، مطالعاتی در این رابطه انجام شده و پیشنهاداتی نیز برای حفظ این طرح ارائه شده است که امیدواریم منجر به نتیجه شود.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش همچنین از آغاز طرح بازسازی اسکله تفریحی کیش خبر داد و اضافه کرد:‌ جزئیات این طرح نیز در رابطه با چگونگی این بازسازی به زودی منتشر می‌شود.

ادیبان به جزئیات چگونگی رسیدگی به وضعیت کشتی یونانی و بازسازی اسکله تفریحی نپرداخت و به یک توضیح کوتاه کلی بسنده کرد.

 

 

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای برقراری پروازهای چارتری و افزایش پروازها به جزیره کیش، افزود: تابستان امسال تعداد پروازها به جزیره کیش قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست و افزایش یافته است، اما معتقدیم که کافی نیست و این مشکل باید ریشه‌ای حل شود؛ در بحث پروازهای چارتری نیز برخی ملاحظات رسانه‌ای وجود دارد که با رفع برخی موارد، جزئیات آن در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

«ادیبان» با اعلام اینکه اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در مدارس با موضوع گردشگری،‌ در دستور کار قرار گرفته است، گفت:‌ به دنبال آن هستیم که با تعریف یک سبک زندگی،‌ دانش آموزان را با حقوق گردشگر و ابعاد مختلف این صنعت آشنا کنیم.

افزایش روابط درون صنعتی حوزه گردشگری ضروری است

وی بر گسترش روابط درون صنعتی کیش در حوزه گردشگری تاکید کرد و افزود: نقش معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش باید سیاست گذاری باشد و زمینه ارتباط صنایع مختلف حوزه گردشگری را فراهم کند که در این راستا تمامی تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: به طور مثال سعی بر آن شد تا برخلاف گذشته،‌ تورگردانان بزرگ کیش از ماه‌ها قبل در جریان نمایشگاه‌های بین المللی و ملی قرار گیرند تا از ظرفیت باشگاه مشتریان آنان برای جذب گردشگر استفاده شود.

 

گردشگری سبز در دستور کار سازمان منطقه آزاد قرار گرفت

وی با اعلام اینکه گردشگری سبز در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است، بیان کرد:‌ توسعه پنل‌های خورشیدی،‌ بهره مندی از خودروهای برقی و احداث ایستگاه‌های شارژ برای خودروهای برقی در دستور کار قرار گرفته است.

«ادیبان» با قدردانی از بخش خصوصی برای برگزاری رویدادهای مختلف ملی صنفی در جزیره کیش، فزود: تقویم گردشگری کیش باید تعریف و این جزیره به محل دائمی گردهمایی ملی اصناف و فعالان اقتصادی تبدیل شود.

به مناسبت هفته گردشگری بیش از ۲۰ برنامه متنوع از پنجم مهرماه در کیش اجرا می‌شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سازمان منطقه آزاد کیش
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (69) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (45) اداره آموزش و پرورش کیش (45) اداره محیط زیست کیش (97) بیمارستان کیش (139) جزیره کیش (53) جزیره کیش رحیم سرهنگی (37) جشنواره تابستانی کیش (34) حجت الله عبدالملکی (51) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (35) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (49) دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (33) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (75) دکتر رضانیا (54) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (75) رحیم سرهنگی (66) سازمان منطقه آزاد کیش (190) ستاد پیشگیری از کرونا (83) سرهنگ توانگر (38) سرهنگ علی اصغر جمالی (62) سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (36) سعید محمد (42) سعید پورزادی (39) شرکت آب عمران خدمات شهری کیش (46) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (75) شرکت آب و برق کیش (33) شرکت توسعه بنادر و فرودگاه کیش (101) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (36) شورای سلامت کیش (125) عزت الله محمدی (53) غلامحسین مظفری (49) فرماندهی انتظامی ناحیه کیش (36) فرماندهی انتظامی کیش (124) محمد رضا نوایی لواسانی (33) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (127) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (98) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (40) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (46) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (99) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (57) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (81) مهدی کشاورز (48) هواپیمایی کیش ایر (88) پلیس راهور کیش (55) پلیس فتا (32)
رفتن به ابتدای صفحه