امروز: ۱۲ آذر ۱۴۰۰
صدای ‌کیشوندان ، تحلیل و بررسی رویدادها و اخبار جزیره زیبای کیش

جزیره کیش مرجع رویدادهای ورزشی می شود

جزیره کیش مرجع رویدادهای ورزشی می شود

جزیره کیش مرجع رویدادهای ورزشی می شود

وزیر ورزش و جوانان کشور زیرساخت ها و شرایط آب و هوایی مطلوب منطقه آزاد کیش را یکی از ظرفیت های بارز جزیره دانست که این منطقه می تواند مرجع رویدادهای ورزشی شود.

به گزارش خبرنگار دولتخانه کیش، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان کشور بعد از ظهر جمعه21 آبان در نشست صمیمانه با روسای هیات های ورزشی، مربیان، ورزشکاران و پیشکسوتان ورزش جزیره که در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد: بر نقش مهم این منطقه به عنوان جزیره ای رویداد محور در حوزه ورزش تاکید کرد.
حمید سجادی با بیان این که با استقرار تیم آئین افتتاحیه و اختتامیه رویدادهای مختلف ورزشی در جزیره کیش می توان به عنوان منطقه ای رویداد محور در این حوزه نقش آفرینی کرد، اظهار داشت: با تامین نیروی انسانی، تجهیزات مورد نیاز و استقلال کار در این زمینه، کیش انتخاب نخست فدراسیون های ورزشی می شود.
سجادی در رابطه با این که در سطح کشورهای مختلف صدها مورد رویداد در حوزه ورزش برگزار می شود؛ اظهار داشت: با  شناسايي رويداد هایی كه تشابه آب و هوايي با این منطقه دارند می توان برای برگزاری چنین رویدادهایی در کیش گام های موثری برداشت.
وی تاکید کرد: روسای هیئت های ورزشی جزیره کیش می توانند با ایجاد تعامل سازنده با کشورهای همسایه که تشابه آب و هوایی با این منطقه دارند نسبت به محقق شدن این مهم اقدام کنند.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به هماهنگی های انجام شده برای برگزاری دوره همبستگی المپیک به میزبانی جزیره کیش، گفت: منطقه آزاد کیش می تواند در سطح کشور مرجع برگزاری رویدادهای ورزشی شود.
حمید سجادی با تاکید بر لزوم اهمیت نو آوری و خلاقیت در ورزش کیش، افزود: کیش می تواند در حوزه ورزش و محیط زیست پیشرو باشد و با فدراسیون ها و روسای هیئت های ورزشی تعامل سازنده داشته باشد.
سجادی جزیره کیش را بهترین منطقه برای برگزاری دوره های اکتیورست تیم های ملی معرفی کرد و افزود: جزیره کیش با ظرفیت های گردشگری، شرایط آب و هوایی و حمل و نقل دریایی و هوایی می تواند مقصد بسیار از ورزشکاران باشد.
وی بر ضرورت راه اندازي شوراي انديشه ورزي ورزش و شوراي انديشه ورزي جوانان اشاره داشت و گفت: شوراي انديشه ورزي ورزش از اولويت مهمي برخوردار است و ضمن توجه به این دو اصل باید طرح های خلاقانه و ایده های جدید در این زمینه ارائه شود.
وزیر ورزش و جوانان در خصوص روحیه شاد و پیگیر بودن رئیس جمهور کشورمان در حوزه ورزش، گفت: آیت الله رئيسي به ورزش های خانواده، همگاني و قهرماني تاکید بسیاری داشتند.
به گفته وزیر ورزش و جوانان روحيه مردمي ايشان بیانگر دولت مردمي، انقلابي و اهداف گام دوم انقلاب هست و يكي از بيانيه های گام دوم انقلاب می توان توجه به نسل جوان و انقلاب تمدن اشاره داشت.
حمید سجادی با بیان این که کیش با هدف تحقق بيانيه گام دوم انقلاب “جوان گرايي” را در دستور كار خود قرار داده است، اظهار داشت: در این زمینه اقدامات مهم در وزارتخانه آغاز شده و جوان گرايي اولويت كار است.
سجادی در بخش دیگری از سخنان خود نقش وزارت ورزش را موتور تولید امید و عزت عنوان کرد و گفت: عزت و امید آفرینی در جامعه از اولویت های نخست وزارتخانه است و با جدیت تمام و تلاشی مضاعف در این مسیر گام های موثری خواهیم برداشت.
وی با بیان این که ١٤ هزار هيئت ورزشي در استان ها ريشه هاي درخت قهرمان پروري كشور هستند، بیان داشت: با رویکرد جدید نسبت توانمند سازی ساختار در حوزه ورزش اقدام کردیم از این رو برگزاري رویداددهای مختلف ورزشی به مناسب بزرگداشت روز کیش در جزیره خبر مسرت بخشي است و دست اندرکاران این رخداد مهم قابل تقدیر هستند.
به گفته سجادی ارائه خدمات شایسته در كيش از قبيل ايستگاه هاي دوچرخه سواري مي تواند رضايتمندي گردشگران را به دنبال داشته باشد و تحقق اين مهم نيز سبب رونق گردشگري مي شود.
وی بر جایگاه مهم کیش در حوزه ورزش تاکید کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد کیش و دستگاه های اجرایی مسوولیت مهمی در قبال مردم دارند و باید در استای مسوولیت اجتماعی برای ارتقاء و پیشرفت ورزش جزیره تلاش کنیم.
گفتنی است در این نشست صمیمانه وزیر ورزش و جوانان با روسای هیات های ورزشی، مربیان، ورزشکاران و پیشکسوتان ورزش جزیره، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، معاونان و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، شهاب الدین عزیز خادم رئیس فدراسیون فوتبال، هیئت همراه وزارتخانه ورزش و جوانان، مسول تربیت بدنی استان هرمزگان، عبدالنبی شرفی مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش، عزیزاله فرضی پور رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم حضور داشتند

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
ستاد کرونا
برچسب‌ها
آموزش و پرورش کیش (23) احمد حسن زاده امام جمعه کیش (21) اداره محیط زیست کیش (45) امام جمعه کیش (13) بهداشت مرکز توسعه سلامت (13) بیمارستان کیش (66) جزیره زیبای کیش (14) جزیره کیش (45) جعفر آهنگران (29) حمید رضا منتظری (15) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (27) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد (20) دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی (16) دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور (20) دکتر رضانیا (26) دکتر رضانیا رئیس بهداشت (68) سازمان منطقه آزاد کیش (95) سازمان منطقه ازاد کیش (14) ستاد پیشگیری از کرونا (82) سرهنگ علی اصغر جمالی (29) سعید محمد (20) سعید پورعلی (16) شرکت آب عمران و خدمات شهری کیش (50) شرکت عمران ، آب و خدمات شهری کیش (26) شورای سلامت کیش (119) غلامحسین مظفری (49) فرمانده انتظامی ویژه کیش (13) فرماندهی انتظامی ویژه کیش (23) فرماندهی انتظامی کیش (71) مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش (24) مرکز بهداشت و توسعه سلامت کیش (68) مرکز نوآوری و فناوری کیش (17) مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش (21) معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش (22) معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش (28) معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش (50) معاونت گردشگری (13) معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش (32) مناطق آزاد تجاری و صنعتی (14) موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش (14) ناصر آخوندی (24) ناوگان حمل و نقل عمومی کیش (15) هواپیمایی کیش ایر (38) پلیس راهور کیش (21) پلیس فتا (19)
رفتن به ابتدای صفحه