صفحه نخست / اجتماعی / توفیق اجباری ، فرصتی طلای برای زندگی در خانه

توفیق اجباری ، فرصتی طلای برای زندگی در خانه

خبر کیش

توفیق اجباری ، فرصتی طلای برای زندگی در خانه
دل نوشته …


شیوع ویروس کرونا در کشور و فرصتی برای زندگی در سکوت و خاموشی لطفا چراغ های خانه را خاموش بکنید ، تلفن و تلویزیون را هم هینطور ، بیاید این فرصت طلای در خانه ماندن برای سالم ماندن را جور دیگری معنی بکنیم شروع به مرور گذشته و حال و آینده زندگی خود بکنیم . خود شناسی را آغاز بکنیم پای صحبت های شیرین و خاطرات و تجربیات پدر و مادر و مادر بزرگ و پدر بزرگ خود اگر در کنارمان هستند بنشینیم ، آلبوم ها و تصاویر و فیلم های خانوادگی را مرور بکنیم ، ورق بزنیم ببینیم، و پای شنیدن خاطرات همدیگر از گذر ایام بنشینیم، از مدرسه و دانشگاه و محل کار بگویم و با کودکان خود حرف بزنید و درس زندگی و اداب و معاشرت ها محترمانه زیستن را مرور بکنیم، با همسر خود درد و دل بکنیم و حرف های همدیگر را گوش بکنیم و به همدیگر عشق بورزیم از تجربیات تلخ و شیرین خود بگوییم از خواندن کتاب غافل نشویم کتابهای تاریخی و حماسی کشورمان را مرور کنیم تاریخ کشور را در بحرانها را بخوانیم که چگونه دوام آورده و از آنها گذر کرده ، آشپزی بکنیم با خانواده خود سرگرم شویم بازیهای کودکانه ، اسم و فامیل و… مطمئنم وقت کم خواهیم آورد و لذت این دورهمی خانوادگی تبدیل به درس و خاطره و ثروت خواهد شد برای بقای عمر و ادامه راه که حتما روشن و زیبا خواهد بود. سالهای بعد به این ایام خواهیم خندید و مرور خاطرات آن ایام برایمان جذاب و تاریخی خواهد بود. بیاید مدتی در خاموشی زندگی بکنیم در سکوت در کنار خانواده بدور از دغدغه های زندگی ماشینی و صنعتی و عمومی ، این برگی از تاریخ زندگی ماست که مطمئنا تکرار نخواهد شد. بیاید از این فرصت مغتنم به اندوخته طلای و تاریخی برای خود و عزیزان خود تبدیل نمایم. اندوخته ای بنام سلامت خود و خانواده ، با هم بودن و با هم ماندن و عشق بازی در خانه شیرین خود را تحربه کنیم… هدف و شعار ما در این ایام ویژه این است.
ما در خانه شیرین خود میمانیم و دفتر تاریخ گذشته و حال و آینده زندگی خود را ورق می زنیم. ما در خانه شیرین خود برای ساختن آینده ای روشن و زیبا خواهیم ماند و نقشه خواهیم کشید هیچ چیزی مهم تر از سلامت همسرم فرزندانم و خودم و خانواده ام نیست ما عاشقانه در کنار هم و در خانه شیرین و دوست داشتنی خود خواهیم ماند.

بهمن عبدالهی روزنامه نگار

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

آزادی ۱۱ زندانی جرائم مالی و غیرعمد در کیش

جزیره کیش؛ رئیس دادگستری کیش از واریز مبلغی بالغ بر ۳میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *