خانه / فرهنگی / رونمایی از پوستر سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه موج کیش

رونمایی از پوستر سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه موج کیش

پس از برگزاری مراسم رونمایی از پوستر سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه موج کیش، که با استقبال خوب اهالی فرهنگ، هنر و رسانه جزیره زیبای کیش و با حضور مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد کیش، جناب دکتر مظفری برگزار شد، انتشار عکس و متنی در صفحه اینستاگرام یکی از فرهیختگان معزز و محترم جزیره که خود از چهره‌های ارزشمند، دلسوز و دغدغه‌مند عرصه فرهنگ و هنر است، مایه رنجش و اعتراض اصحاب خدوم رسانه، ازجمله عکاسان خبری زحمت‌کش رسانه‌های کیش را فراهم کرد و باعث شد یک روی‌داد نیک هنری با حاشیه‌های دل‌آزاری همراه گردد.
اینجانب ازآنجاکه در جایگاه مدیریت امور هنری سازمان، مسؤولیت برگزاری مراسم فوق را بر عهده‌ داشته‌ام لازم دیدم چند نکته را درخصوص مسأله فوق به استحضار جامعه هنری و اصحاب رسانه برسانم:
در خصوص نقد آن بزرگواری که اقدام به انتشار عکس و متن مزبور کرده بودند، سه وجه را باید از هم تفکیک کرد: محتوای اصلی نقد، نحوه بیان نقد، و میزان مسؤولیت عزیزانی که مورد نقد واقع‌ شده‌اند.
به‌گمان من، محتوای اصلی مدنظر ناقد محترم درخصوص نحوه جایابی عکاسان عزیز برای ثبت لحظه رونمایی از پوستر، درست بود. ایجاد دیواری انسانی پشت به مهمانان و حضار که مانع دید آنها شود و احساس بی‌توجهی و بی‌احترامی به آنها منتقل کند اتفاق مطلوبی نیست. حضار آن مراسم، عصاره فضائل فرهنگی و هنری جزیره هستند و حفظ شأن و احترام آنان بر همه دست‌اندرکاران اجرای مراسم، از مدیران و کارکنان گرفته تا عکاسان و خبرنگاران عزیز، واجب است.
اما ناقد محترم می‌توانستند این نکته درست و نکته‌سنجی ارزشمند را با بیانی ملایم و بدون استفاده از کلمات گزنده به کار برند که به نظر می‌رسد به رغم حسن نیتشان در این کار موفق نبوده‌اند.
می‌ماند وجه سوم که میزان مسؤولیت عکاسان در این پیش‌آمد است. به نظر من، اشکال کار در اینجا بیش از عکاسان به برگزار‌کنندگان برنامه و در رأسشان به خود بنده بازمی‌گردد. ما می‌بایست جایگاه مناسبی در قسمت جلوی سالن برای استقرار عکاسان عزیز در جایگاه مناسب و بدون ایجاد مزاحمت در دید مهمانان پیش‌بینی می‌کردیم تا هم این عزیزان بتوانند بدون مشکل به وظیفه خود عمل کنند و هم شأن و احترام حضار محفوظ بماند.
امیدوارم این تنش لفظی به‌رغم تلخ‌کامی مختصری که به وجود آورده است، تجربه‌ای برای برگزاری بهتر و بی‌نقص‌تر برنامه‌های آتی به ارمغان بیاورد.
در پایان، به‌سهم خودم از ناقد محترم، اصحاب شریف و زحمت‌کش رسانه و تمام اصحاب فرهیخته فرهنگ و هنر جزیره بابت الطاف بی‌منتهایشان سپاس‌گزارم و از قصورات و کاستی‌هایی که گاه پیش می‌آید، پوزش می‌طلبم.

درباره‌ی بهمن عبدالهی

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش مدير مسئول بهمن عبدالهي صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

Check Also

برگزاری جشنواره بازیهای محلی ویژه کارگران خارجی پروژه میکامال کیش

جشنواره بازی‌های بومی محلی کارگران هندی پروژه میکامال در جزیره زیبای کیش، همزمان با تولد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *