صفحه نخست / اجتماعی / کرونا ، زمانی برای مستی اصحاب قدرت و ثروت

کرونا ، زمانی برای مستی اصحاب قدرت و ثروت

خبر کیش

لزوم درک وضعیت بغرنج اقتصادی و اضطراری حاکم بر کشور و جزیره کیش، وضعیت فورس و همت عالی برای گذر از این سیاهی که مطمئناٌ انتهای آن سپیدی خواهد بود.

کرونا وضعیت فورس ایجاد کرده است،حالت فورس بندی مهم از قراردادهای جاری در تمام امور اقتصادی و تجاری و…
چند سوال مهم از صاحبان قدرت و ثروت.؟؟

آیا سازمان منطقه آزاد کیش بعلت وضعیت متخاصم پیش آمده تصمیم ندارد چک های فعالیین اقتصادی را حداقل برای ۲ ماه آینده به بانک نبرد.؟
آیا صاحبان املاک و پروژه های مختلف بخش خصوصی حاضرند قراردادها و دریافت اجاره بهایی مستاجرین خود را ۲ ماه عقب بیندازند و چک ها را برگشت نزنند.؟

آیا منصفانه است و از نظر اخلاقی و شرعی و عرفی صحیح است از مغازه ای که بهترین ماه تجاری خود را از دست داده اجاره دریافت کرد.!؟
آیا صحیح و اخلاقی است در این شرایط بغرنج و ناخواسته از رستوران و کلوپ و کافی شاپی که بهترین روزهای کسب و کار خود را که همانا ایام عید بوده و از دست داده و پرسنل خود را مرخص و یا تسویه نموده و تجهیزات و مواد و امکاناتی که فراهم کرده بوده و حال خاک انبار میخورد و چه بسا مواد غذایی فراهم شده در حال خرابی و تاریخ گذشتن است مبلغی دریافت کرد و چکی از آنها برگشت زد.!؟

راستی از ستاد اقتصادی کرونا در کیش چه خبر .!؟

آیا بهتر نیست صاحبان سرمایه و پروژه ها و بزرگان جزیره که با همتی عالی و بی نظیر و تحسین برانگیز با تشکیل ستادی ویژه فعالیین بخش خصوصی اقدام به تهیه و تامین دارو و امکانات و نیازهای بیماران و بیمارستان کیش نمودند با همین ترکیب و تفکر و اندیشه ای اقتصادی و اجتماعی هدف ستاد را معطوف به تصمیم گیری و چاره سازی برای تعامل با فعالیین اقتصادی و خدماتی و تفریحی آسیب پذیر نمایند.؟
خبر های خوب از بذل و سخاوتمندی برخی از صاحبان غرف در جزیره داشتیم ولی وقتی نگاهی به آمار وسیع موجرین در جزیره می اندازیم آنچه بخشیده و تعدیل شده شاید درصد اندکی بوده از هزاران اجاره نشین غرفه های تجاری و خدماتی و تفریحی و پذیرایی و صنعتی و حتی مسکونی.!!

بله متاسفانه اکثر مستاجرین فعال در جزیره هم مغازه هایشان تعطیل شده و هم پرسنل تعدیل شده و میبایست اجاره بهای منازل را بپردازند. از کجا و چگونه الله و اعلم.

البته باید شرایط برخی از مالکین را درک کرد ولی حرف حساب ما با آن بزرگانی است که دارند و میتوانند. متاسفانه هستند سرمایه گذارانی که صاحب پروژه ها و مجموعه های تجاری و گذشت و انصاف را فراموش کردند به هر دلیل درست و یا غلط و بعضا بهانه و راه فراری دارند برای عدم پیوستن به صفوف بخشندگان و ایثارگران در این کرونای خانمان سوز.!!
قابل ذکر و تامل است در قانون حاکم بر تنظیم قراردادها بندی وجود دارد تحت عنوان وضعیت فورس ماژور یا وضعیت اضطراری که میتواند قراردادها را معلق و کنسل و تعدیل نماید. بنظر وضعیت تهاجم و اپیدمی ویروس کرونا که اقتصاد و سلامت و تولید و گردشگری کل دنیا و به تبع آن ایران را تحت تاثیر عمیق و سنگین خود قرار داده چیزی از وقوع سیل و زلزله کم ندارد و لازم است تصمیم سازان و تصمیم گیران حاکمیت( دولت) و سرمایه گذاران و صاحبان پروژه های بخش خصوصی با درکی بالا از وضعیت موجود و لمس شرایط فوق اضطراری برای گذر از این وضعیت بحرانی اقدامی انسانی و اخلاقی و منطقی در دستور کار قرار دهند. و با بخشودگی و تعدیل و تعویق قراردادها و تفسیر دقیق از اوضاع موجود نهال دوستی بنشانند و بدانند که خدا هست و زندگی ادامه خواهد داشت چون شقایق هست و زندگی اجباری است…

فورس ماژور یا قوه قهریه چیست و چه کاربردی در قراردادها دارد؟ – مجله حقوقی وینداد
https://vindad.com/blog/%D9%81%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%82%D9%88%D9%87-%D9%82%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF/

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس در کیش

معرفی ویژه برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس جزیره کیشمدیر امور فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *