صفحه نخست / استاندارد / اعلام مراحل لوله گذاری گاز کیش گرزه

اعلام مراحل لوله گذاری گاز کیش گرزه

خبر کیش

عملیات احداث خط لوله انتقال گاز کیش-گرزه به عنوان بخشی از طرح انتقال گاز به نیروگاه های گازی جزیره کیش، آغاز شد.

به گزارش دولتخانه کیش، به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، عبدالله مهرابی سرپرست طرح توسعه میدان کیش با اشاره به آغاز طولانی ترین عملیات کشش خط لوله دریا از ساحل در پروژه خط لوله دریایی کیش-گرزه گفت: بر اساس برنامه مقرر، در این پروژه، یک رشته خط لوله ۳۲ اینچ انتقال گاز و یک رشته کابل فیبر نوری به طول ۱۸ کیلومتر در فاصله جزیره کیش تا منطقه گرزه (بندر آفتاب) اجرا می شود.

مهرابی هدف از اجرای این طرح را ارسال گاز به نیروگاه های گازی جزیره کیش عنوان کرد و گفت: خط لوله طرح گاز رسانی به جزیره کیش از خط هفتم سراسری در شمال شهرستان بستک در استان هرمزگان آغاز و به نیروگاه گازی جزیره کیش منتهی می شود .

این مقام مسئول در شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: مطالعات مهندسی ، تامین کالا و اجرای لوله گذاری و کابل کشی پروژه کیش-گرزه، ، توسط متخصصان شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران به عنوان پیمانکار این پروژه انجام شده است.

سرپرست طرح توسعه میدان کیش با بیان اینکه براساس محاسبه های مهندسی و نظر به محدودیت عمق در ساحل جزیره کیش، طولانی ترین عملیات کشش خط لوله دریا از ساحل (Shore Pulling) توسط شناور لوله گذار سی مستر، در فاصله ۲.۲ کیلومتری از نوار ساحل آغاز شده، گفت: در این فرایند لوله های ۳۲ اینچ جوشکاری شده روی شناور لوله گذار، از طریق کابل متصل به وینچ خطی مستقر در نقطه ساحلی(Landfall) از روی شناور به سمت ساحل، کشیده می شود.

مهرابی درباره مقدمات اجرای عملیات احداث خط لوله کیش به گرزه توسط گروه های اجرایی، گفت: با رعایت رویه های بهداشتی و اطمینان از وضع سلامت تیم عملیات دریایی، شناور لوله گذار حامل لوله ها در نزدیکی جزیره کیش استقرار یافت و همزمان گروه های عملیاتی مستقر در خشکی، فعالیت های اجرایی را آغاز کردند.

او افزود: شناور سی مستر پس از لوله گذاری ۳ کیلومتر از خط لوله و پایان عملیات شورپولینگ در ساحل کیش، عازم پارس جنوبی می شود و پس از تکمیل فعالیت های باقیمانده در این حوزه، در بازه زمانی شهریور ماه، ادامه فعالیت لوله گذاری در پروژه کیش گرزه از سرگرفته خواهد شد.

به گفته مهرابی, مطابق برنامه ریزی صورت گرفته، ادامه عملیات لوله گذاری طی ۲۰ روز کاری با توجه به شرایط آب و هوایی انجام خواهد شد.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

تحویل غرفه های مجموعه تجاری تفریحی میکا‌مال آغاز شد.

تحققق اهداف توسعه گردشگری و رشد اقتصادی کیش با بهره برداری از پروژه بزرگ میکامال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *