صفحه نخست / استاندارد / باند هلی پورت کیش آماده افتتاح شد

باند هلی پورت کیش آماده افتتاح شد

خبر کیش

هلی پورت بزرگ جزیره کیش که بر اساس طراحی و اجرای باند پهن پیکر و بکارگیری مدرن ترین سیستم روشنایی مورد تایید هواپیمایی کشوری ساخته شده، آماده افتتاح و سرمایه‌گذاری است.

به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرنگار اقتصادی ملی از جزیره کیش؛ مدیر امور زیربنایی معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش،ضمن اعلام این خبر، هدف از طراحی و اجرای این سایت را ارائه خدمات به شرکت های متقاضی به ویژه شرکت‌های نفتی در منطقه خلیج فارس عنوان کرد و گفت: اجرای این پروژه اقتصادی از اواخر سال ۹۴ آغاز و تعداد آشیانه های آن با تغییرات مهمی که در بخش روشنایی طرح ایجاد شد، از ۵ به ۱۰ آشیانه افزایش یافت.

منصور ملانوری افزود: با تکمیل بخش پست های برق داخلی و پاساژ، سیستم های روشنایی باند هلی کوپتری، محوطه و معابر و برق فشار ضعیف آشیانه‌ها و برق فشار ضعیف، معابر، راه‌های دسترسی، شبکه‌های آب و آب آتش‌نشانی، شبکه‌های فاضلاب و ایستگاه پمپاژ، شبکه‌های برق داخلی و سیستم‌های کنترلی و دستگاه های یو پی اس، دکل‌های پایه بلند، برج‌های نوری و کل شبکه فاضلاب و ایستگاه های پمپاژ با هزینه ای بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان احداث شده است و هم اکنون کل آن مجموعه به صورت استیجاری برای سرمایه گذاران متقاضی قابل بهره برداری است.

وی با بیان این که این سایت یکی از بزرگ‌ترین و بهترین سایت های هلی پورت کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در این سایت را دارند می توانند با مراجعه به شرکت مدیریت توسعه بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش از امکانات زمین این پروژه به صورت استیجاری بهره مند شوند و فعالیت خود را آغاز کنند.

ملانوری خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۴ شرکت هلی کوپتری در این پروژه آشیانه دارند و به شرکت های نفتی در حاشیه خلیج فارس خدمات ارائه می دهند.

شایان ذکر است عملیات اجرایی این پروژه در اواخر سال ۹۴ آغاز شد و بر اساس برنامه زمان بندی شده بهره برداری این طرح در طول ۱۵ ماه پیش بینی شده بود ولی به خاطر این که روشنایی باند هلی پورت نیاز به تاییدیه هواپیمایی کشوری داشت و همچنین با اعمال تغییرات مهم در بخش روشنایی تعداد آشیانه های هلی کوپتری این پروژه به ۱۰ آشیانه افزایش یافته است،‌ افتتاح آن به تاخیر افتاد. قرار است این پروژه از طریق ویدئو کنفرانس، توسط رئیس جمهور به بهره برداری بیستم شهریور به بهره‌برداری برسد.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

تحویل غرفه های مجموعه تجاری تفریحی میکا‌مال آغاز شد.

تحققق اهداف توسعه گردشگری و رشد اقتصادی کیش با بهره برداری از پروژه بزرگ میکامال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *