صفحه نخست / اجتماعی / بررسی شیوه‌های موثر پیشگیری از جرم با حضور مسئولین قضایی و انتظامی کیش

بررسی شیوه‌های موثر پیشگیری از جرم با حضور مسئولین قضایی و انتظامی کیش

خبر کیش

بررسی شیوه‌های موثر پیشگیری از جرم
رئیس دادگستری جزیره کیش گفت: پیشگیری از وقوع جرم یکی از اصول محوری در قانون اساسی است و همه دستگاه‌ها در قبال آن مسئول هستند.

به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرنگار حمایت از جزیره کیش ، یاسین مطهری زاده، حفظ امنیت اجتماعی و آرامش در کیش را از مهمترین دغدغه‌های مسئولان دستگاه‌های مختلف در جزیره برشمرد و گفت: کیش سالانه شاهد حضور گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور است و افزایش جمعیت افزایش جرائم و تخلفات را در حوزه راهنمایی و رانندگی به همراه دارد که با وجود تلاش‌های شبانه روزی پلیس راهور در برخی موارد شاهد افزایش جرایم در برخی حوزه‌ها هستیم.
وی بر لزوم هماهنگی پلیس، قوه قضاییه، سازمان منطقه آزاد، صداو سیما و دیگر نهاد‌ها و سازمان‌ها در راستای بررسی و شناسایی عوامل مختلف در حوزه جرائم و تخلفات در تمامی حوزه‌ها به ویژه حوزه راهنمایی و رانندگی تاکید کرد.
دادستان کیش نیز در این جلسه با بیان اینکه جرائم و تخلفات دارای زوایا و دلایل آشکار و پنهان است، گفت: کاهش جرایم در حوزه راهنمایی و رانندگی نیازمند برطرف شدن دلایل بروز این حوادث است.
محمد عباسی اصلاح هندسی خیابان‌ها، روشنایی معابر، نظارت بر اجاره موتور‌های شارژی، و تبلیغات محیطی با موضوع فرهنگ ترافیک را از جمله راهکار‌های موثر پیشگیری از وقوع جرم در این حوزه برشمرد.
رئیس راهنمایی و رانندگی کیش با ارائه آمار مقایسه‌ای، مشکلات و معضلات حوزه ترافیک کیش را تشریح کرد.
سرهنگ ایمانی نسب گفت: موتور‌های شارژی، و موتور‌های برقی اجاره‌ای را از عوامل حادثه ساز در حوزه جرایم راهنمایی و رانندگی برشمرد.
وی همچنین کمبود دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی در خیابان‌های اصلی را ازدیگر عوامل تاثیر گذار در افزایش تصادفات عنوان کرد.
مدیر اطلاعات و برنامه ریزی صداو سیمای مرکز کیش نیز در این جلسه گفت: صداو سیما بنا بر رسالت ذاتی خود تلاش می‌کند با ساخت برنامه‌های مختلف در حوزه فرهنگ نقش تاثیر گذاری در افزایش فرهنگ ترافیک جزیره ایفا کند.
رضوی افزود: برنامه‌های متنوعی در صداو سیمای کیش با حضور کارشناسان راهنمایی و رانندگی و اعضاء شورای ترافیک ساخته شده است.
وی همچمین ازپشنهاد ساخت برنامه‌های متنوع با موضوع راهنمایی و رانندگی در قالب برنامه‌های یک ساعته با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد خبر داد.
سرپرست مدیریت امور اجتماعی، بهداشت و درمان سازمان منطقه آزاد در این جلسه با بیان اینکه موارد ومشکلات حوزه ترافیک پس از تصویب برای اجرا به شرکت عمران، آب و خدمات ابلاغ می‌شود گفت: هر گونه اقدام در حوزه ترافیک نیازمند مصوبه شورای ترافیک و در نهایت ابلاغ به معاونت عمرانی است.
شیردل افزود: نصب ۳ دوربین در بلوار‌های کیش در دستور کار قرار گرفته و افزایش تعداد دوربین‌ها نیازمند مصوبه شورای ترافیک است.
مصوبات این جلسه برای اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ شد: راهنمایی و رانندگی موظف به ارزیابی آماری و کار تخصصی و شناسایی علل و عوامل حادثه ساز در جزیره کیش شد.
مجموعه دادگستری برخورد با موتور‌های شارژی را بدون اغماض در دستور کار خود قرار دهد، که قطعا برخورد قاطع از راه‌های مهم پیشگیری از جرم است.
اصلاح دوربین ها، اصلاح و نصب تابلو‌های راهنمایی و رانندگی، موضوع روشنایی معابر، اصلاح مسیر‌ها و شکل هندسی معابر و پیگیری اجرای مصوبات شورای ترافیک در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
رسیدگی به فعالیت رنت کاران، رسیدگی به تخلفات افرادی که بدون مجوز اقدام به اجاره موتور‌های شارژی می‌کنند، برنامه ریزی در راستای رفع موانع در این حوزه از دیگر مصوبات این جلسه بود.
فرهنگ ترافیک با بهره گیری از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها از جمله، پلیس، مجموعه قضایی، سازمان منطقه آزاد و صداو سیما ترویج می‌شود

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

بستری دو بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان کیش

بستری دو بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان کیش رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *