صفحه نخست / اجتماعی / دومین هفته فرهنگی اتریش در کیش

دومین هفته فرهنگی اتریش در کیش

خبر کیش

دومین هفته فرهنگی اتریش، اسفند امسال در جزیره کیش برگزار می‌شود.

به گزارش دولتخانه کیش ، سازمان منطقه آزاد کیش و انجمن فرهنگی اتریش در تهران،در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بر گسترش همکاری‌های فرهنگی و گردشگری تاکید کردند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این دیدار با خوشحالی از توجه سفیر وقت اتریش در ایران به کیش گفت: سابقه همکاری دراز مدت ایران و اتریش، زمینه مثبتی برای توسعه همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی میان دو کشور ایجاد کرده است.غلامحسین مظفری با اشاره به گسترش ارتباطات بین الملل ایران در فضای جدید بوجود آمده، گفت: امیدواریم در مسیر تعاملات با کشور‌های توسعه یافته، دستارود‌های خوبی نصیب ملت مقاوم ایران شود.وی افزود: در این میان به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب و زیرساخت‌های مطلوب کیش، آماده همکاری‌های مشترک با لحاظ ضوابط و چارچوب‌های قانونی هستیم.
مظفری افزود: علاوه بر همکاری در حوزه‌های فرهنگی و هنری، طراحی تور‌های ترکیبی و مشترک میان اتریش و کیش و همچنین استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های مطرح آن کشور برای ایجاد دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه گسترده صنعت گردشگری با همکاری یکی از دانشگاه‌های داخلی از جمله پیشنهادات همکاری مشترک است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با آمادگی برای برگزاری دومین هفته فرهنگی اتریش در جزیره کیش در سال جدید میلادی با رعایت تمامی جنبه‌های پیشگیرانه در خصوص کنترل کرونا، امیدواریم با ایجاد زمینه‌های لازم بتوان در آینده هفته فرهنگی کیش را در وین برگزار کرد.
استفان شولتز سفیر وقت اتریش در ایران ، گفت: سابقه همکاری‌های ایران و اتریش، قدمتی ۷۰۰ ساله دارد و بر این اساس ما همیشه آماده توسعه رابطه با ایران بوده و هستیم.وی افزود: برای ما مایه خوشبختی است که توافق برجام به عنوان سند مشترک همکاری‌های راهبردی ایران و ۵+۱ در نیل به همکاری‌های صلح آمیز هسته‌ای به میزبانی اتریش بود.
سفیر اتریش با اشاره به تفاوت و تمایز کشورش در برخورد با ایران با سایر کشورها، گفت: برای توسعه همکاری‌ها با ایران از جمله همکاری در حوزه پایان ناپذیر فرهنگ و هنر بسیار مشتاق هستیم و در هفته فرهنگی پیش رو، سه هنرمند موسیقی اتریش در تهران و کیش به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
در تفاهم نامه امضا شده، برگزاری نمایشگاه اتریش در مرکز هنری کیش پیش بینی شده که بنا به گفته سفیر وقت اتریش در ایران، در نیمه نخست ماه مارس ۲۰۲۱ خواهد بود.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

نیاز مبرم کیش به روایت‌سازی فرهنگی و هنری

🔸معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش: نیاز مبرم کیش به روایت‌سازی فرهنگی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *