صفحه نخست / آموزشی / فرهنگسرای سعدی و پژوهشکده محیط زیست کیش، در آستانه بهره برداری

فرهنگسرای سعدی و پژوهشکده محیط زیست کیش، در آستانه بهره برداری


پژوهشکده محیط زیست و فرهنگسرای سعدی در آستانه بهره برداری
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از افتتاح پژوهشکده محیط زیست و فرهنگ سرای سعدی همزمان با ۲۰ آبان، روز کیش خبر داد.

پژوهشکده محیط زیست و فرهنگسرای سعدی در آستانه بهره برداری به گزارش خبرنگار اقتصاد ملی از جزیره کیش، غلامحسین مظفری در جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان، گفت: این طرح ها با همکاری جهاد دانشگاهی و برای ایجاد پارک علم و فناوری کیش در نظر گرفته شده اند.
وی افزود: حوزه های اقتصادی، تامین مالی و حقوقی” را پایه های اساسی فعالیت های سازمان منطقه آزاد کیش و بخش های مربوطه عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری در حوزه های مختلف از جمله علم فناوری و هوشمند سازی اقدامات موثر و مفیدی در این منطقه انجام خواهد شد.
وی تحقق یافتن رویدادهای ارزشمند و فاخر در منطقه آزاد کیش را نیازمند اطلاعات و مشارکت افراد متخصص و به روز رسانی علم و دانش، تجهیزات و امکانات در این منطقه برشمرد.
مظفری گفت:در دنیای تکنولوژی های نوین ارتباطی، تحولات با سرعت در حال پیشرفت است؛ بنابراین نباید کوچکترین وقفه ای در امور فعالیت های کاری که هدف اصلی توسعه و پیشرفت است رخ دهد.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اقدامات موثر در زمینه هوشمند سازی جزیره کیش که بر مبنای اطلاعات و داده ها استوار است گفت: مرکز نوآوری، موسسه علوم و فنون کیش و دانشگاه های برتر کشور مستقر در این منطقه نقش مهمی در سطح ملی ایفا می کنند. از این رو جزیره کیش می تواند در حوزه هوشمند سازی پیشگام و پایلوتی برای ایران هوشمند باشد.
غلامحسین مظفری افزود: در جزیره کیش بحث هوشمند سازی در سطح کلان به عنوان پایلوت مطرح و گام های نخست در این زمینه برای کشور برداشته شده است و در صورتی که یک طرح منسجم و هماهنگ از سوی شواری عالی مجازی در کشور به تصویب برسد انسجام بیشتری در کارها ایجاد خواهد شد.
مظفری با بیان این که با صدور احکام شورای هوشمند سازی کارها با جدیت در این منطقه آغاز شده است افزود: این انسجام و هماهنگی در داخل سازمان و دستگاه های مربوطه منجربه اقدامات ارزشمندی در خصوص ایجاد و توسعه شبکه فیبر نوری با طول ۳۲ کیلومتر در دریا و ۱۰۰ کیلومتر داخل کیش و فیبر نوری رفت و برگشت پشتیبان به سرزمین اصلی انجام شده است.
وی افزود: با انعقاد تفاهم نامه ای چهارجانبه که به تازگی امضا شد؛ طرح حمل و نقل هوشمند و فعالیت خود ران ها بر بستر شبکه نسل پنجم اینترنت موسوم به ۵G برای جزیره آغاز شده و شاهد اقدامات مهمی در این حوزه خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با راه اندازی ۵G در کشور گفت: بر خلاف ۴G بدلیل همسو نبودن نگاه ها با تاخیر زیاد وارد کشور شد؛ این بار ارکان تصمیم گیری در سطح کلان به این ضرورت رسیدند که ۵G به سرعت عملیاتی شود. در جزیره کیش باید از این فرصت ها بهره لازم را برد و در جهت رفع موانع موجود تلاش کنیم

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

نیاز مبرم کیش به روایت‌سازی فرهنگی و هنری

🔸معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش: نیاز مبرم کیش به روایت‌سازی فرهنگی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *