صفحه نخست / اجتماعی / معدوم سازی ۳ هزار و ۴۹۶ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در کیش

معدوم سازی ۳ هزار و ۴۹۶ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در کیش

خبر کیش


رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از معدوم کردن ۳ هزار و ۴۹۶ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در آذر امسال در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش دولتخانه کیش به نقل از خبرنگار اقتصاد ملی از جزیره کیش، دکتر رضانیا، گفت: در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی فعالیت تیم‌های نظارتی بیشتر شده و در ماه گذشته بازرسان بهداشت محیط از ۲ هزار و ۸۶۲ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و غرفه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی بازدید و بر نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی با جدیت نظارت کردند.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش افزود: اهداف اصلی این طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و بازرسی بهداشتی از اماکن صنفی به منظور نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی با هدف مدیریت کنترل و پیشگیری از کرونا، کاهش موارد بستری در بیمارستان، کاهش میزان مرگ‌ومیر و قطع چرخه انتقال کرونا است.
دکتر رضانیا افزود: در راستای نظارت بر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در آذر ماه ۲ مورد متخلف به دادگاه و برای انجام مراحل قانونی معرفی شد.
دکتر رضانیا گفت: امیدواریم با مشارکت حداکثری مردم در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مشارکت در اجرای این طرح، منجر به کنترل هر چه بیشتر بیماری کرونا شود.
وی با اشاره به اینکه رویکرد و اولویت اصلی مرکز توسعه سلامت کیش مبتنی بر آ‌موزش و فرهنگ سازی و ارتقاء دانش و آگاهی اصناف و نیز افراد جامعه است، گفت: کارشناسان بهداشت محیط در جریان بازدید از صنوف به متصدیان آموزش چهره به چهره ارائه می دهند.
وی افزود همچنین ۲۶۱ مورد کلرسنجی و ۲۱ مورد نمونه برداری از مواد غذائی، صدور ۶۸۴ کارت بهداشتی، ۲۲ مورد نمونه برداری میکروبی از منابع آب آشامیدنی، ۴ مورد بازدید از مدارس، ۲۴ مورد نمونه برداری از نان به جهت بررسی وجود جوش شیرین، صدور صلاحیت بهداشتی ۳۹ مورد، و ۱۱۴۴ مورد سنجش مواد غذایی با تجهیزات پرتابل از مهمترین اقدامات بهداشت محیط در آذر بوده است.
دکتر رضانیا به معدوم شدن ۳۴۹۶ کیلو گرم مواد غذائی تاریخ گذشته و فاسد دراین ماه اشاره کرد و گفت:تشدید بازرسی‌ها همچنان با قدرت ادامه دارد.
وی با بیان اینکه در ماه گذشته واحد بهداشت محیط به ۴۹ مورد شکایت رسیدگی کرده است، افزود: شماره تلفن ۰۷۶۴۴۴۲۳۳۱۱ و سامانه ۱۹۰ آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی درباره مسایل و مشکلات بهداشتی است.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

بستری دو بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان کیش

بستری دو بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان کیش رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *