صفحه نخست / گردشگری / وقتی همه خواب بودیم

وقتی همه خواب بودیم

وقتی همه خواب بودیم .!؟

در روز جهانی گردشگری ، کیش در کدام نقطه از این جهان مهم تفریحی و اجتماعی و اقتصادی
قرار گرفت .؟
همچنان که میدانید پایه و خمیر مایه جزیره کیش بر مدار گردشگری بنیان نهاده شده .؟؟ جزیره ای که سرمایه های کلانی از بخش خصوصی را در حوزه گردشگری جذب و ساختاری جامع و قابل توجه برای ارایه خدمات گردشگری و تفریحی و پذیرایی برای ١/۵ میلیون نَفَر گردشگر در سال فراهم نمود است . بله جزیره کیش با ١۴ بازار تجاری فعال و بیش از ٢۵٠٠ مغازه و ۵٠ هتل و مجتمع اقامتی، ٣٠۵ مرکز پذیرایی، ١٣٧ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری، ٢٢ کلوپ تفریحات دریایی، ١١ کشتی تفریحی و شناور آکواریومی و ٧ جنگ شبانه و ٢۶ تک برند و ۶٠٠ تاکسی و ده ها مراکز تفریحی چون ساحل و کشتی یونانی و مجموعه درخت سبز و قنات پایاب و شهر حریره و دماغه و صفین و منطقه ننه باغو و پارک دلفتین ها و… همه و همه یعنی قریب به ٧٠ درصد سرمایه ها و نیروی کار و افراد متخصص برای حوزه گردشگری جزیره کیش چیده و پایه گذاری شدند ، نکته مهم و تألم برانگیز بی توجهی به این روز مهم و جهانی گردشگری با این همه سرمایه و پتانسیل عظیم در حد تقدیر از چند موسسه و هتل و مراکز پذیرایی خلاصه میشود .!؟

در حالی که در شهرهای دور و نزدیک کشور شاهد پاسداشت بسیار غنی و پر محتوای این روز بودیم ، واقعا سوْال مطرح است که أساسا طرح و برنامه حوزه گردشگری کیش برای به روز شدن و حرکت به سمت تامین خواسته های امروز گردشگران چیست.؟
و چرا تقویم و برنامه جامع برای ایام مختلف و مناسبتهای ویژه تدوین و ارایه نمیدهند .؟
مورد مهم اینکه عدم بازنگری و تطابق اوضاع و شرایط گردشگری کیش با سایر مناطق و چاره اندیشی بموقع در جهت تعالی امور ، موجبات سقوط تمام شاخصه ها را در پی خواهد داشت و اگر متولیان امر همچنان به برپایی جشنواره ضعیف تابستانی و شلوغی ١۵ روزه عید نوروز دلخوشند و توان تعریف و اجرایی همین مقدار و ظرفیت را دارید بدانند که خسران و عقب ماندگی در عدم ایجاد برنامه ها و جذابیت های نوین گردشگری ، کیش را همچنان مات و مبهوت و تشنه تحول در حوزه گردشگری نگه خواهد داشت.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

راه اندازی لنج بادبانی چوبی در آب های جزیره کیش

به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی پروژه بومگردی دریایی در جزیره کیش صورت گرفت: راه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *