صفحه نخست / علمی / ایجاد شهرک نوآوری در دستور کار است.

ایجاد شهرک نوآوری در دستور کار است.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات گفت: نگاه ویژه به بازارهای منطقه با هدف صادرات محصولات آی تی و آی سی تی در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفت.

نگاه ویژه به بازارهای منطقه خبر کیش

به گزارشدولتخانه کیش، ستار هاشمی  در نشست همدلی و هم افزایی توسعه فناوری های اطلاعات و ارتباطات نگاه ویژه به بازارهای منطقه را از مهمترین محورهای در دستور کار این وزارتخانه برشمرد و گفت: با توجه به ظرفیت ها و زیر ساخت های مناسب جزیره کیش تلاش می کنیم زمینه حضور هر بیشتر شرکت های فعال و توانمند  در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  را با هدف ورود به بازارهای منطقه را در کیش فراهم کنیم .
ستار هاشمی در این نشست بر ضرورت تسریع تبدیل کیش به شهر هوشمند با تکیه بر توانمندیهای داخلی تاکید کردو گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های جزیره کیش بر این باوریم که اجرای این  پروژه در بازه زمانی کوتاهی در کیش عملیاتی خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به ضرورت نگاه توسعه ای در حوزه صادرات فن آوری های آی تی و آی سی تی افزود: کمک به شکل گیری شتاب دهنده های صادراتی در دستور کار وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات قرار گرفته است.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه   : بسیاری از شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  کشور با وجود تولید محصولات قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی  برای حضور هر بیشتر و پر رنگ تر در بازارهای منطقه نیازمند در یافت مشاوره های حقوقی و قانونی هستند افزود: ورود شتاب دهنده ها در این حوزه می تواند زمینه حضور هر چه بیشتر  این شرکت ها را در بازارهای منطقه فراهم کند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش هم با اشاره به اینکه زیر ساخت های مناسب، زمینه توسعه در ابعاد مختلف را  در جزیره کیش فراهم کرده است گفت: پیش بینی می شود فعالیت های  حوزه  نوآوری و فن آوری  جزیره کیش با شتاب هر چه بیشتری
مظفری  با اشاره به بهره برداری از مرکز نوآوری کیش در آینده ای نزدیک افزود: در راستای تعامل این مرکز  با مراکز علمی کشور تا کنون با مراکز علمی مختلفی چون معاونت علمی ریاست جمهوری ،وزارت علوم ،پارک علم و فن اوری  و دانشگاه های بزرگ کشور مذاکره و تنفاهم نامه های  متعددی امضاء شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه مکان مناسبی برای  استقرار شرکت های دانش بنیان در کیش در نظر گرفته شده است افزود: علاوه بر مرکز نوآوری   پلان و نقشه شهرک نوآوری هم آماده شده است که تلاش می کنیم این دو مرکز همزمان در کیش به بهره برداری رسد.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

استقرار صندوق پژوهش و فناوری در مرکز نوآوری کیش

غلامحسین مظفری گفت: با دریافت مجوز صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و بر اساس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *