صفحه نخست / اقتصادی / افتتاح حساب سازمان منطقه آزاد کیش در خزانه‌داری کل کشور

افتتاح حساب سازمان منطقه آزاد کیش در خزانه‌داری کل کشور

خبر کیش

با هدف تشریح برنامه‌های سال جاری مدیریت مجامع و حسابرسی داخلی سازمان مطرح شد:
افتتاح حساب سازمان منطقه آزاد کیش در خزانه‌داری کل کشور
برای نخستین‌ بار سازمان منطقه آزاد کیش میان تمام مناطق آزاد کشور در خزانه‌داری کل کشور حساب افتتاح کرد
به گزارش دولتخانه کیش به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمد ثاقب‌فرد مدیر مجامع و حسابرسی داخلی سازمان منطقه آزاد کیش از افتتاح حساب این سازمان در خزانه‌داری کل کشور خبر داد و گفت: اگر دولت در قالب ردیف بودجه قصد کمک به سازمان‌ها را داشته باشد، سازمان منطقه آزاد کیش در راس این جدول خواهد بود.

محمد ثاقب‌فرد با بیان این که مجامع سال جاری سازمان منطقه آزاد کیش به‌ خوبی انجام شده است اظهار داشت: ارائه گزارش تکالیف مجمع نشان‌دهنده این هست که ۹۰درصد تکالیفی که در مجمع مشخص شده تحقق یافته است.

ثاقب‌فرد افزود: در چهارچوب برنامه راهبردی سازمان منطقه آزاد کیش تمام قوانین، دستورالعمل‌ها، آرای هیئت مدیره دیوان عدالت اداری و تمام تصویب‌نامه‌های هیئت وزیران برای بخش‌های مختلف سازمان منطقه آزاد کیش ارسال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در همین چهارچوب‌ها سعی کردیم دستورالعمل‌های حسابرسی را با سه محوریت حسابرسی مالی، حسابرسی رعایت و حسابرسی عملکرد بازبینی و تدوین کنیم.

مدیر مجامع و حسابرسی داخلی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این‌که در سال گذشته نرم‌افزار امور مجامع خریداری و راه‌اندازی شده است و چندین ماه جلوتر از تصمیمی بود که دولت گرفته بود اظهار داشت: تمام اطلاعات عملکردی و مالی و سوابق هیئت مدیره در آن نرم‌افزار ثبت و ضبط شده است و یک بانک اطلاعاتی ارزشمند برای تصمیم‌گیری مدیران است.

همچنین محمد ثاقب‌فرد در ادامه عنوان کرد: تمام جلسات هیئت مدیره از نظر انطباق با قوانین بررسی می‌شود و با پیش‌بینی صورت گرفته شده با تغییر گزارش عملکرد سه ماهه مدیریت، گزارش مسئولیت اجتماعی در آن افزوده شده است.

ثاقب‌فرد افزود: با درخواست دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور مدیریت امور مجامع و حسابرسی داخلی منطقه آزاد اروند را نیز تجهیز و برای آن دستور‌العمل تدوین کردیم.

وی با اشاره به برنامه‌های تدوین شده سال آینده که با موافقت هیئت مدیره در خصوص شرکت هواپیمایی کیش و هلدینگ سرمایه‌گذاری و توسعه کیش است گفت: برای ارتقای کارایی این دو شرکت دستورالعمل حاکمیتی و شرکتی را اجرا خواهیم کرد.

مدیر مجامع و حسابرسی داخلی سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم اهمیت ارتباط مستقیم هیئت مدیره‌ها با سرمایه‌گذاران اشاره داشت و افزود: توجه به نقش هیئت مدیره‌ها در مدیریت شرکت‌ها، هیئت مدیره‌ها می توانند ارتباط مستقیم با سرمایه‌گذاران داشته باشند و کارها با محوریت آینده‌نگرانه و آینده‌پژوهانه انجام شود.

ثاقب‌فرد خاطرنشان کرد: با هم‌افزایی میان تمام اعضای هیئت مدیره شرکت‌های مختلف، مدیران مختلف سازمان می‌توانند ارتباط مستقیم با یکدیگر داشته باشند و نقطه نظرات خود را نیز مطرح کنند.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

جزیره کیش؛ پرداخت تسهیلات به صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا درکیش

نماینده بانک مرکزی در کیش از ارائه تسهیلات بانکی به مشاغل و کسب و کار‌های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *