صفحه نخست / استاندارد / مسابقه طراحی اسکله بزرگ تفریحی جزیره کیش

مسابقه طراحی اسکله بزرگ تفریحی جزیره کیش

مسابقه معماری و طراحی اسکله بزرگ تفریحی کیش با هدف ساماندهی، بهسازی و بازتعریف کارکرد‌های محور بلوار دریا و اسکله برگزار می‌شود.

به گزارش دولتخانه کیش، دبیرخانه این مسابقه اعلام کرد: مهمترین مولفه‌های داوری در این مسابقه «ایجاد یک طرح محیطی هم‌پیوند با منظر و معماری سه بخش اسکله، ساحل و بلوار دریا و توجه به ساختمان‌های مجاور این محور در سازگاری با محیط طبیعی و اقلیمی جزیره کیش» و همچنین «ساماندهی کارکرد تفریحی، فرهنگی و سرگرمی این محور با اولویت پیاده و ارتباط آن با نوار پیاده ساحلی و مسیر دوچرخه موجود با بهره‌گیری از قابلیت های علمی و تکنولوژیک و در نظر گرفتن مصالح و جزییات ساخت» است.
از دیگر معیارهای داوران این مسابقه می‌توان به «ارتقای کیفیت اسکله و ساماندهی و تجهیز فعالیت های مرتبط با بهره مندی گردشگران از چشم انداز دریا، ماهیگیری، قایق رانی و تفریحات دریایی سبک در روز و شب»، «پیشنهاد مسیرها و مناظر سامان یافته و غرفه های شب و روز عرضه اغذیه مانند غرفه‌های رستوران، کافه و مواد غذایی و تنقلات و دستفروشی صنایع دستی و آثار هنری»، «تامین امکانات جنبی و خدمات عمومی مانند سرویس‌های بهداشتی، پارکینگ و ایستگاه پلیس و غیره براساس برنامه» و در نهایت «ارائه ایده‌های خلاقانه اقتصادی عملی جهت تامین مالی پروژه متکی بر ماهیت کار کردهای این محور و اهداف پروژه» اشاره کرد.
شرکت‌های مهندسین مشاور، دفاتر طراحی، معماران، طراحان شهری و منظر می‌توانند با ارسال آثار خود طبق ضوابط دبیرخانه در این مسابقه شرکت کنند.
محمدسعید ایزدی، شاهین حیدری، هما ایرانی بهبهانی، علی افشار و محمدرضا قربانی‌اقدم داوران اصلی و روزبه نقشینه داور علی‌البدل این رویداد هستند.
به سه برنده این مسابقه بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان جایزه نقدی اهدا می‌شود.
شرکت کنندگانی که آثار آنها به مرحله داوری می‌رسد گواهی شرکت در مسابقه دریافت می‌کنند.
آخرین مهلت ارسال آثار ۲۲ شهریور است.
جلسه‌های داوری براساس برنامه ریزی ۱۷ و ۱۸ آبان برگزار خواهد شد و نتایج مسابقه بیست و دوم آبان اعلام می‌شود.

درباره دولتخانه کیش

سفر يعني زندگي زندگي يعني سفر صاحب امتياز شركت طراحان ايده نو پارس كيش پايگاه خبري فرهنگي و اجتماعي و هنري و گردشگري دولتخانه كيش برابر متون بدست آمده از مؤرخين از جمله شيراز نامه ، كيش در گذر تاريخ با نام و پيشوند دولتخانه كيش يعني شهر دولتمندان بجهت حضور تجار و بازرگانان و داد و ستد حرير و مرواريد در رديف سرزمين هاي مهمي چون تركستان و هند و چين نام گذاري گرديده بود.

لطفا در زمان دیگری چک نمایید.

کیش ایر، افتخار و اعتبار جزیره کیش است

امام جمعه کیش با حضور در دفتر شرکت هواپیمایی کیش ضمن تقدیر از زحمات مدیران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *